سئو سایت فروشگاهی

سئو سایت فروشگاهی

سئو سایت فروشگاهی به معنای بهینه سازی سایت هایی است که محصولات و کالاهای خود را به صورت آنلاین به فروش می رسانند. بسیاری از سایت ها با موضوعات مختلفی وجود دارند.

سئو سایت فروشگاهی به معنای بهینه سازی سایت هایی است که محصولات و کالاهای خود را به صورت آنلاین به فروش می رسانند. بسیاری از این نوع سایت ها با موضوعات مختلفی وجود دارند و دارای محصولات گوناگونی نیز می باشند، تمام این سایت های فروشگاهی در فضای اینترنت درحال رقابت با یکدیگر هستند. رقابت خوب است اما تا جایی که به شکل اصولی و با دانش صحیح و با استفاده از بهینه سازی سایت صورت گیرد. عواملی مانند زیبایی ظاهری در یک وب سایت فروشگاهی اهمیت دارد اما اگر صحیح و مناسب باشد و کاربران و مشتریان را دچار سردرگمی نکند و همچنین موجب پایین آمدن سرعت سایت هم نشود. نکته قابل توجه در سئو سایت فروشگاهی نوع سئو می باشد، همانطور که می دانید سئو به دو شکل سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید انجام می شود، از آنجایی که هدف از طراحی و سئو سایت فروشگاهی، فروش می باشد بهتر است استفاده از سئو کلاه سیاه را فراموش نمایید، زیرا با این کار تنها کاربران را به سایت خود می کشانید اما طولی نخواهد کشید که آن ها سایت را بسته و به سراغ سایت های دیگر خواهند رفت. بنابراین به این راه فکر هم نکنید، اگر سئو سایت فروشگاهی خود را به دست فردی سپردید که از این روش استفاده می کند در واقع باید منتظر ضرر و زیان های آن باشید.
روش های سئو سایت فروشگاهی
برای سئو سایت فروشگاهی از چند روش البته در کنار هم می بایست استفاده شود که هر کدام از آن ها تاثیر خود را در بهینه سازی سایت دارد و باید به همه آن ها توجه شود. سایت های فروشگاهی می بایست هر روز بازدید داشته باشند تا از فروش بیشتری برخوردار شوند. روش ها و استراتژی هایی که برای سئو سایت فروشگاهی انجام می شوند عبارت اند از:
1. استراتژی تولید محتوا
2. استراتژی سوشال مدیا
3. استراتژی انتخاب کلمات کلیدی
4. استراتژی لینک سازی
استراتژی تولید محتوا در سئو سایت فروشگاهی
به طور کلی منظور از تولید محتوا فرآیند تهیه و تولید مطالبی جالب و مرتبط با موضوع سایت می باشد که در صفحات سایت خود قرار می دهید تا توجه کاربران و مخاطبان به سایت جلب شده و باعث شود کاربران به خریدار تبدیل شده و محصولات بیشتری نیز به فروش برسند. داشتن استراتژی صحیح در زمینه تولید محتوا به موفقیت سایت شما کمک می کند. برای رسیدن به این منظور می بایست ابتدا در خصوص کاربران و مخاطبین سایت خود اطلاعاتی را بدست آورید. اطلاعاتی همانند جنسیت مخاطب، بازه سنی مخاطب، علایق و سلیقه های آن ها درباره موضوع سایت و... با پیدا کردن چنین اطلاعاتی درباره مخاطبان می توانید سایت خود را مطابق با سلیقه آن ها طراحی کرده تا کاربران را به مشتری تبدیل نمایید. در طراحی سایت های فروشگاهی یک سری مطالب مهم وجود دارند که باید به آن ها توجه داشته باشید، مطالبی در خصوص کالا و محصولاتی که در سایت فروشگاهی خود به فروش می رسانید. برخی از سایت ها تنها نام و عکس کالا را برای مخاطب به نمایش می گذارند اما این برای فروش یک محصول کافی نیست. می بایست درباره محصولی که در سایت خود قرار می دهید تحقیق نمایید و مطالب زیاد و مهمی را به کاربر ارائه دهید تا راحت تر بتواند خرید کند. اطلاعاتی مانند نحوه استفاده از محصول، کشور سازنده، کارخانه سازنده، موارد کاربرد آن و ویژگی های مهمی که دارد. بنابراین در هنگام طراحی و سئو سایت فروشگاهی می بایست اطلاعات مفید زیادی درباره محصول به کاربر بدهید، حال چه به صورت تصویری، چه متنی و چه ویدیو. هرچه اطلاعات کامل تری در اختیار کاربر قرار دهید روی سئو سایت فروشگاهی شما تاثیر گذاشته و فروش بیشتری خواهید داشت.
استراتژی سوشال مدیا در سئو سایت فروشگاهی
در این روش برای سئو سایت فروشگاهی دو هدف را مد نظر داریم، اول اینکه سیگنال های شبکه های اجتماعی را ایجاد نماییم و هدف دوم دریافت بازدید از سوشال مدیاها برای صفحات و مطالب سایت می باشد. شاید این سوال برایتان پیش آید که منظور از سیگنال های شبکه های اجتماعی چیست؟ تمامی موتورهای جستجو به خصوص گوگل به دنبال نمایش مطلبی هستند که کاربران بیشتر به آن ها علاقه دارند بنابراین با یک الگوریتم خاص جایگاه مناسبی را به صفحات بخصوصی می دهد. صفحاتی که میزان انتشار مطالب داخل آن در شبکه های اجتماعی بیشتر باشد. هر چقدر یک مطلب در میان کاربران سوشال مدیا بیشتر به اشتراک گذاشته شود آن مطلب برای کاربران جالب بوده و گوگل هم با توجه به این موضوع صفحه مورد نظر را در جایگاه بالاتری قرار می دهد تا به راحتی در دسترس کاربران جستجوگر قرار گیرد، بدین ترتیب بازدید سایت شما نیز بالا خواهد رفت. همانطور که می دانید مهم ترین عامل موثر در سئو سایت فروشگاهی میزان بازدید از سایت می باشد. اما این که سایت شما در چه پروفایلی دیده می شود نیز اهمیت دارد، بهترین روش جهت افزایش بازدید انتشار مطالب سایت خود در شبکه های اجتماعی است که دارای تعداد فالوور های بیشتری باشند و از این طریق وارد سایت شده و از مطالب دیگر نیز استفاده نمایند.
استراتژی انتخاب کلمات کلیدی در سئو سایت فروشگاهی
برای سئو سایت فروشگاهی خود باید از کلمات کلیدی درستی استفاده نمایید، اگر نمی دانید چطور کلمات کلیدی مرتبط با سایت خود را پیدا کنید یا چه کلمات کلیدی قوی تر هستند به شما پیشنهاد می کنیم از ابزارها و سایت های جستجوی کلمات کلیدی در گوگل استفاده نمایید. همچنین می توانید با یک سئوکار تماس گرفته و مشاوره بگیرید. یک سئوکار ماهر با بررسی سایت شما و رقیبانتان می تواند تشخیص دهد که چه کلمات و عبارات کلیدی برای سایت شما مناسب هستند. اگر شما سایتی داشته باشید که کلمات کلیدی زیادی نداشته باشد و در آن کلمه کلیدی مورد نظر هم رقبای زیادی داشته باشد کار شما یا سئوکار سایت شما نیز سخت تر خواهد بود.
استراتژی لینک سازی در سئو سایت فروشگاهی
لینک های خارجی از اهمیت زیادی در دریافت رتبه سایت برخوردار هستند. بهتر است این لینک ها از سایت های معتبر و مهم به سایت شما داده شوند، سایت هایی که خود دارای رتبه بالایی باشند معتبرتر شناخته شده و در جایگاه بالاتری در نتایج جستجو نمایش داده می شوند. استفاده از لینک ها در سئو سایت فروشگاهی نیز باید با آگاهی از الگوریتم های گوگل و به صورت صحیح انجام شود اگر در این استارتژی اشتباهی صورت گیرد علاوه بر اینکه سایت بیشتر دیده نمی شود بلکه از نتایج جستجو نیز حذف می شود. مواردی مانند گرفتن بک لینک از سایت های خارجی، گرفتن بک لینک از صفحاتی که در آن ها لینک های زیادی وجود دارند، بک لینک گرفتن فقط با یک کلمه خاص، بک لینک گرفتن از سایت های اسپم، بک لینک گرفتن فقط برای یک سری صفحات مهم، بک لینک گرفتن از سایت هایی با آتوریتی پایین و... باعث جریمه شدن سایت شما از طریق گوگل می شوند.
نکته دیگری در سئو سایت فروشگاهی این است که تنها بهینه سازی بر روی سایت کافی نبوده و باید در نظر داشت که سایت های فروشگاهی علاوه بر سئو به تبلیغات و برندینگ هم نیاز دارند. بدین ترتیب سئو سایت فروشگاهی در بازدید و فروش بیشتر قطعا تاثیرگذار است اما کافی نیست، شما برای رسیدن به هدف بزرگتر باید به مارکتینگ، بازاریابی، فروش، پشتیبانی از مشتریان، تولید محتوای خوب و... نیز دقت نمایید.

تلفن: 44491770-021

تلفن: 44491771-021

همراه و تلگرام: 09126863580

فرم تماس

کاربران گرامی با استفاده از فرم زیر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و در زمینه سئو سایت خود از آنها مشورت بگیرید. ما همواره بهترین راه حل را به شما پیشنهاد خواهیم کرد.

آدرس ما

تهران - پونک، سردار جنگل، خیابان طباطبایی، خیابان زاگرس، پلاک 9 واحد 1
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 
 
تلفن:  44491770 - 021
تلفن:  44491771 - 021
موبایل: 09126863580
تلگرام: 09126863580

به ما بپیوندید