افزایش رنک گوگل

افزایش رنک گوگل از طریق راه های بسیاری صورت می گیرد اما برخی از آن ها جزء بهترین روش ها برای قرار گرفتن در صفحات نخست می باشند.

افزایش رنک گوگل از طریق راه های بسیاری صورت می گیرد اما برخی از آن ها جزء بهترین روش ها برای قرار گرفتن در صفحات نخست می باشند. در این مطلب مهم ترین روش های افزایش رنک گوگل را برای شما توضیح خواهیم داد. افزایش رنک گوگل  از طریق سئو و بهینه سازی سایت انجام می شود، به همین جهت سئو سایت اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده و می بایست توسط یک متخصص بهینه سازی و با تجربه و دانش بالا انجام شود. فاکتورهایی که برای افزایش رنک گوگل در نظر گرفته شده اند همواره متغیر و در حال بروز شدن هستند. چیزی که در سئو و افزایش رنک گوگل بسیار هائز اهمیت است پایداری و ماندگاری در نتایج جستجو می باشد. بسیاری از مدیران سایت ها از طریق ترفندها و تکنیک های مختلف وب سایت خود را به صفحه اول گوگل می رسانند اما پس از مدتی سایت دوباره رتبه و جایگاه خود را از دست می دهد و تمام هزینه و فعالیت هایی که انجام شده اند به هدر خواهد رفت، علت پایدار نبودن جایگاه این گونه وب سایت ها استفاده از روش های غیر طبیعی و به اصطلاح دور زدن گوگل می باشد. پس بهترین روش برای افزایش رنک گوگل و قرار گرفتن سایت در صفحه اول چیست؟ از آنجایی که الگوریتم های گوگل همواره در حال بروزرسانی هستند شناسایی سایت هایی که از روش های غیر قانونی استفاده می کنند کار آسانی است. بنابراین بهترین روش استفاده از راه های اصولی و مطابق با قواعد گوگل می باشد. برای این منظور باید تمام تلاش خود را کرده تا وب سایت را طوری برای گوگل بهینه سازی نمایید که جریمه به آن تعلق نگیرد و دچار افت رتبه نشود.

روش های اصولی افزایش رنک گوگل

درست ترین را برای افزایش رنک گوگل استفاده از روش های اصولی است که همان سئو سایت نام دارد، زیرا سئو نوعی سرمایه گذاری است و در صورتی که اشتباهی در این سرمایه گذاری رخ دهد نمی توان آن را جبران کرد و زمان و هزینه ای که برای آن صرف کرده اید از بین خواهد رفت. رعایت اصول سئو روشی بسیار کاربردی است که به بهبود وضعیت سایت و افزایش رنک گوگل کمک می کند و از انجایی که این رتبه به صورت طبیعی به دست آمده است جایگاه ثابتی در نتایج جستجوی گوگل خواهد داشت. در ادامه به توضیح روش هایی کاملا استاندارد و اصولی که اصطلاحا به آن ها روش کلاه سفید گفته می شود بپردازیم که کار سختی هم نیست، تنها کافی است در هنگام ایجاد صفحات سایت خود و تولید محتوا یک سری قواعد را رعایت نمایید.

انتخاب هوشمندانه کلمات کلیدی

اگر تنها به دنبال کلماتی هستید که جستجوی بالایی دارند این کافی نیست زیرا هدفمند بودن کلمات کلیدی و جذب کاربران هدف از طریق این کلمات مهم است. منظور از سئو تنها افزایش رنک گوگل نیست بلکه باید ابتدا بدانید هدف تان از سئو سایت خود چیست. تا زمانی که هدف خود را تعیین نکرده و نمی دانید که سایت خود را برای رسیدن به چه هدفی سئو می کنید دریافت رتبه عالی در گوگل ارزشی نخواهد داشت. بعد از مشخص کردن هدف، کلمات کلیدی که بیشتر با هدف تان مرتبط هستند را انتخاب نمایید. اگر تنها خواسته شما افزایش بازدید و ترافیک سایت است فقط استفاده از کلمات کلیدی پرسرچ گزینه مناسبی است اما در صورتی که به فکر رونق کسب و کار خود هستید بهتر است بر روی کلماتی تمرکز کنید که کاربران هدف بیشتری را به سایت شما جذب می کنند.

 تولید محتوای کاربردی و کاربر پسند

یکی از دلایل مهم انتخاب کلمات کلیدی هدفمند این است که با استفاده از آن ها بهتر بتوانید محتواهایی کاربرپسند و کاربردی و مرتبط با کسب و کار خود را تولید نمایید. در صورتی که تنها به سئو کردن سایت توسط کلمات کلیدی با سرچ بالا فکر می کنید نمی توانید محتوایی خوب و مناسب را برای کاربران خود ایجاد نمایید و تنها می توانید سئو سایت خود را برای گوگل انجام دهید که این روش کاربرپسند نخواهد بود. یکی از مواردی که الگوریتم های گوگل با توجه به آن به سایت شما رتبه می دهند و موجب افزایش رنک گوگل می شود زمان ماندن و همچنین تعامل کاربران با وب سایت شما است. بدین ترتیب سایت هایی را در صفحه نتایج جستجو بالاتر از دیگر سایت ها نشان می دهد که کاربران از آن ها رضایت بیشتری دارند و زمان بیشتری را در آن سپری می کنند.

 استفاده از عنوان های جادویی

در هنگام تولید محتوا یکی از مهم ترین انتخاب ها عنوان هایی است که در متن استفاده می شوند، این عنوان ها باید جذاب و ترغیب کننده باشند. محتوا ممکن است به شکل هایی مختلفی باشد مانند ویدیوها، مقالات، لندینگ پیج ها، پادکست ها و... اما برای هر نوع محتوا عنوانی جذب کننده را انتخاب کنید تا کاربر بدون شک بر روی آن کلیک کند و ترغیب به مشاهده محتوا شود. استفاده از عنوان خوب براحتی موجب افزایش رنگ گوگل می شود، همچنین موجب می شود رتبه مقاله های شما به راحتی تنها با داشتن عنوانی جذاب بالا رود. این کار یکی از ساده ترین روش های افزایش رنک گوگل است. علت اهمیت استفاده از عنوان های جذاب این است که گوگل هنگامی که متوجه می شود نرخ کلیک یک وب سایت بالاست به سرعت آن را به جایگاه بالاتری می آورد.

 جذاب نوشتن توضیحات متا

علاوه بر عنوان جذاب که موجب افزایش بازدید و همینطور افزایش رنک گوگل می شود، توضیحات متا یا Meta Description نیز یکی از عواملی است که تاثیر بسیاری بر کلیک کاربران روی لینک سایت دارد. توضیحات متا هم مانند عنوان در صورت جذاب بودن می تواند کاربران را ترغیب به کلیک کردن و وارد شدن به سایت نماید. توضیحات متا هم برای کاربران مهم است و هم برای گوگل، زیرا این توضیح کوتاه به صورت مختصر به آن ها می فهماند که مقاله در مورد چه چیزی نوشته شده است. اگر متنی در فیلد توضیحات متا قرار ندهید به صورت پیش فرض یک خط و نیم از ابتدای مقاله در آن قرار می گیرد اما بهتر است که جملات بهتری که کاربر را جذب نمایند در آن قرار دهید. تنها استفاده از کلمه کلیدی در توضیحات متا و نوشتن آن برای گوگل کافی نیست.

 استفاده صحیح از لینک های داخلی و خارجی

لینک های داخلی درواقع لینک هایی هستند که از مقاله ای به صفحات و مقالات دیگر داده می شوند. باعث می شود رتبه برخی از صفحات افزایش پیدا کنند و در انتها موجب افزایش رنک گوگل می گردد. همواره سعی نمایید آن صفحاتی که مهم هستند و می خواهید رتبه آن ها را افزایش دهید در مقالات خود به آن ها لینک دهید. با استفاده از لینک های داخلی ارزش صفحه ای که لینک داده شده بالا خواهد رفت و موجب افزایش اتوریتی پیج و دسته مربوط به آن می گردد. همچنین تکرار این روش در صفحات مهم و با اتوریتی بالا قدرت مقاله و صفحه مورد نظر را نیز افزایش خواهد داد. روش دیگری که در افزایش رنک گوگل تاثیر دارد استفاده از لینک های خارجی است، به این صورت که مقالات خود را به وب سایت یا وبلاگ های معتبر و با رتبه بالا لینک دهید.

 استفاده از تگ های هدینگ در محتوا

برخی از افراد به این موضوع اهمیتی نمی دهند و آن را نادیده می گیرند، اما باید بدانید که استفاده کردن از تگ های هدینگ در محتوا و مقالات اهمیت بسیار زیادی دارد. عموما تگH1  تنها یک بار و برای عنوان اصلی صفحه بکار می رود اما مورد استفاده قرار دادن صحیح تگ های H2,H3 و... درون محتوا موجب افزایش رنک گوگل می گردد. یک نکته مهم در این مورد استفاده درست و با ترتیب مناسب در متن می باشد و از آن مهم تر نیز استفاده از کلمات کلیدی در قسمت هایی که تگ قرار می گیرد می باشد که تمام این کارها باید به صورت کاملا هوشمندانه و منظم صورت بگیرد. با این روش به دو هدف دست میابید، هم کاربران خود را به مطالعه مقاله ترغیب می کنید و همینطور اینکه می توانید سئو سایت را با استفاده از کلمات کلیدی بیشتری انجام دهید.

 بهینه سازی فایل های صوتی، تصویری و ویدیوها

از راه های دیگر در افزایش رنک گوگل می توان به بهینه سازی تصاویر بخصوص ویدیوها و همچنین فایل های صوتی اشاره نمود. کم کردن حجم تصاویر برای بهینه کردن آن کافی نیست بلکه باید در انتخاب تصاویر و ارتباط آن با متن و دیگر اجزای صفحه دقت نمایید. می بایست فایل ها و تصاویری که در محتوا بکار می برید برای گوگل بهینه سازی شود، این کار سختی نیست، برای این منظور باید از کلمات کلیدی در نام فایل خود استفاده نمایید و بهتر است که نام ها را انگلیسی بنویسید. با استفاده از کلمه کلیدی در نام فایل ها گوگل متوجه می شود تصاویر با محتوا چه ارتباطی دارد و موضوع محتوا و عکس چیست. این موضوع موجب افزایش رنک گوگل گشته و همینطور موجب می شود مقاله شما در کلمات کلیدی بیشتری رتبه کسب نماید.

 

فرم تماس

کاربران گرامی با استفاده از فرم زیر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و در زمینه سئو سایت خود از آنها مشورت بگیرید. ما همواره بهترین راه حل را به شما پیشنهاد خواهیم کرد.

آدرس ما

تهران - پونک، سردار جنگل، خیابان طباطبایی، خیابان زاگرس، پلاک 9 واحد 1
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 
 
تلفن:  44491770 - 021
تلفن:  44491771 - 021
موبایل: 09126863580
تلگرام: 09126863580

به ما بپیوندید