افزایش رنک گوگل یک گزینه بسیار مهم است که اغلب سایتها به دنبال ان هستند و برای کسب رتبه بهتر در رنکینگ موتور جستجو گوگل تلاشهای بسیاری را انجام می دهند. تیم سئو اسمارت با استفاده از سئو و بهینه سازی سایت موجب افزایش رنک گوگل سایت شما شده و به کسب و کار شما رونق می بخشد. در هر کسب و کار انلاین رنکینگ سایت در موتور جستجوگر گوگل بسیار مهم است از زیرا تا سایت شما رتبه مناسبی در جستجو نداشته باشد نمی تواند کاربران زیادی را به خود جلب و موجب تبدیل انها به مشتری شود. افزایش رنک گوگل از طریق راه های بسیاری صورت می گیرد اما برخی از آن ها جزء بهترین روش ها برای قرار گرفتن در صفحات نخست می باشند. در این مطلب مهم ترین روش های افزایش رتبه در گوگل را برای شما توضیح خواهیم داد.

افزایش رنک گوگل از طریق سئو و بهینه سازی سایت انجام می شود، به همین جهت سئو سایت اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده و می بایست توسط تیم متخصص بهینه سازی و با تجربه و دانش بالا انجام شود. فاکتورهایی که برای افزایش رنک گوگل در نظر گرفته شده اند همواره متغیر و در حال بروز شدن هستند به همین دلیل بروز بودن دانش سئوکار در افزایش رتبه بسیار اهمیت دارد. چیزی که در سئو و افزایش رتبه در گوگل بسیار هائز اهمیت است پایداری و ماندگاری در نتایج جستجو می باشد. بسیاری از مدیران سایت ها از طریق ترفندها و تکنیک های مختلف وب سایت خود را به صفحه اول گوگل می رسانند اما پس از مدتی سایت دوباره رتبه و جایگاه خود را از دست می دهد و تمام هزینه و فعالیت هایی که انجام شده اند به هدر می رود، علت پایدار نبودن جایگاه این گونه وب سایت ها استفاده از روش های غیر طبیعی و به اصطلاح دور زدن گوگل می باشد.

افزایش رنک گوگل

سوال مهم این است که، بهترین روش برای افزایش رنک گوگل و قرار گرفتن سایت در صفحه اول چیست؟ از آنجایی که الگوریتم های گوگل همواره در حال بروزرسانی هستند شناسایی سایت هایی که از روش های غیر قانونی استفاده می کنند برای آنها تبدیل به کار آسانی شده است. بنابراین بهترین روش استفاده از راه های اصولی و مطابق با قواعد گوگل (سئو کلاه سفید) می باشد. برای این منظور باید تمام تلاش خود را کرده تا وب سایت را طوری برای گوگل بهینه سازی نمایید که جریمه به آن تعلق نگیرد و دچار افت رتبه نشود.

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله انواع سئو شرکت ما را مطالعه نموده تا با انواع شیوه های سئو آشنا شده و مفید و مخرب بودن آنها بهتر درک کنید.

روش های اصولی افزایش رنک گوگل

درست ترین راه برای افزایش رنک گوگل استفاده از روش های اصولی است که همان سئو کلاه سفید نام دارد، بهتر است بدانید سئو نوعی سرمایه گذاری است و در صورتی که اشتباهی در این سرمایه گذاری رخ دهد نمی توان آن را جبران کرد و زمان و هزینه ای که برای آن صرف کرده اید از بین خواهد رفت. رعایت اصول سئو روشی بسیار کاربردی است که به بهبود وضعیت سایت و افزایش رتبه در گوگل کمک می کند و از انجایی که این رتبه به صورت طبیعی به دست آمده است جایگاه ثابتی در نتایج جستجوی گوگل خواهد داشت.
در ادامه به توضیح روش هایی کاملا استاندارد و اصولی سئو داخلی که اصطلاحا به آن ها روش کلاه سفید گفته می شود میپردازیم که کار سختی هم نیست، تنها کافی است در هنگام ایجاد صفحات سایت خود و تولید محتوا یک سری قواعد را رعایت نمایید.

انتخاب هوشمندانه کلمات کلیدی
انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای کسب و کار شما مهمترین و اولین فاکتور در سئو می باشد و بهتر است بگوییم اگر این کلمات اشتباه انتخاب شود تمامی تلاشهای آینده شما که برای سئو آنها انجام می دهید کاملا بی فایده خواهد بود. منظور از سئو تنها افزایش رنک گوگل نیست بلکه باید ابتدا بدانید هدف تان از سئو سایت خود چیست. تا زمانی که هدف خود را تعیین نکرده و نمی دانید که سایت خود را برای رسیدن به چه هدفی سئو می کنید دریافت رتبه عالی در گوگل ارزشی نخواهد داشت. بعد از مشخص کردن هدف، کلمات کلیدی که بیشتر با هدف تان مرتبط هستند را انتخاب نمایید. اگر تنها خواسته شما افزایش بازدید و ترافیک سایت است فقط استفاده از کلمات کلیدی پرسرچ گزینه مناسبی است اما در صورتی که به فکر رونق کسب و کار خود هستید بهتر است بر روی کلماتی تمرکز کنید که کاربران بیشتری را به سایت شما جذب می کنند.
برای اطلاع بیشتر در مورد بهترین روش انتخاب کلمه کلیدی پیشنهاد می کنیم مقاله انتخاب بهترین کلمات کلیدی را مطالعه نمایید تا بهترین کلمات را متناسب با مشتریان هدف خود انتخاب نمایید. در صورت نیاز به توضیحات و راهنمایی بیشتر می توانید با مشاورین ما از طریق راه های ارتباطی در سایت تماس حاصل نمایید.

تولید محتوای کاربردی و کاربر پسند
یکی از دلایل مهم انتخاب کلمات کلیدی هدفمند این است که با استفاده از آن ها بهتر بتوانید محتواهایی کاربرپسند، کاربردی و مرتبط با کسب و کار خود را تولید نمایید. در صورتی که تنها به سئو کردن سایت توسط کلمات کلیدی با سرچ بالا فکر می کنید نمی توانید محتوایی خوب و مناسب را برای کاربران خود ایجاد نمایید و تنها می توانید سئو سایت خود را برای گوگل انجام دهید که این روش کاربرپسند نخواهد بود. یکی از مواردی که الگوریتم های گوگل با توجه به آن به سایت شما رتبه می دهند و موجب افزایش رنک گوگل می شود زمان ماندن و همچنین تعامل کاربران با وب سایت شما است. بدین ترتیب سایت هایی را در صفحه نتایج جستجو بالاتر از دیگر سایت ها نشان می دهد که کاربران از آن ها رضایت بیشتری دارند و زمان بیشتری را در آن سپری می کنند و مهمترین فاکتور در این ورد محتوایی خوب و مناسب برای کاربر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مطلب ورود محتوا را مطالعه نمایید.

استفاده از عنوان های جادویی
در هنگام تولید محتوا یکی از مهم ترین انتخاب ها عنوان و زیر عنوانهایی است که در متن استفاده می شوند، این عنوان ها باید جذاب و ترغیب کننده باشند. محتوا ممکن است به شکل هایی مختلفی باشد مانند ویدیوها، مقالات، لندینگ پیج ها، پادکست ها و…باشد اما برای هر نوع محتوا عنوانی جذب کننده را انتخاب کنید تا کاربر بدون شک بر روی آن کلیک کند و ترغیب به مشاهده و مطالعه محتوای شما شود. استفاده از عنوان خوب براحتی موجب افزایش رنک گوگل می شود، همچنین موجب می شود رتبه مقاله های شما به راحتی تنها با داشتن عنوانی جذاب و محتوایی ایده ال بالا رود، این کار یکی از ساده ترین روش های افزایش رنک گوگل است. علت اهمیت استفاده از عنوان های جذاب این است که گوگل هنگامی که متوجه می شود نرخ کلیک یک وب سایت بالاست به سرعت آن را به جایگاه بالاتری می آورد.

جذاب نوشتن توضیحات متا
علاوه برعنوان جذاب که موجب افزایش بازدید و همینطور افزایش رنک گوگل می شود، توضیحات متا یا Meta Description نیز یکی از عواملی است که تاثیر بسیاری بر کلیک کاربران روی لینک سایت دارد. توضیحات متا هم مانند عنوان در صورت جذاب بودن می تواند کاربران را ترغیب به کلیک کردن و وارد شدن به سایت نماید. توضیحات متا هم برای کاربران مهم است و هم برای گوگل، زیرا این توضیح کوتاه به صورت مختصر به آن ها می فهماند که مقاله در مورد چه چیزی نوشته شده است. اگر متنی در فیلد توضیحات متا قرار ندهید به صورت پیش فرض یک خط و نیم از ابتدای مقاله در آن قرار می گیرد اما بهتر است که جملات بهتری که کاربر را جذب نمایند در آن قرار دهید. تنها استفاده از کلمه کلیدی در توضیحات متا و نوشتن آن برای گوگل کافی نیست.

استفاده صحیح از لینک های داخلی و خارجی
لینک های داخلی درواقع لینک هایی هستند که از مقاله ای به صفحات و مقالات دیگر داده می شوند. باعث می شود رتبه برخی از صفحات افزایش پیدا کنند و در انتها موجب افزایش رنک گوگل می گردد. همواره سعی نمایید آن صفحاتی که مهم هستند و می خواهید رتبه آن ها را افزایش دهید در مقالات خود به آن ها لینک دهید. با استفاده از لینک های داخلی ارزش صفحه ای که لینک داده شده بالا خواهد رفت و موجب افزایش اتوریتی پیج و دسته مربوط به آن می گردد. همچنین تکرار این روش در صفحات مهم و با اتوریتی بالا قدرت مقاله و صفحه مورد نظر را نیز افزایش خواهد داد. روش دیگری که در افزایش رنک گوگل تاثیر دارد استفاده از لینک های خارجی است، به این صورت که مقالات خود را به وب سایت یا وبلاگ های معتبر و با رتبه بالا لینک دهید. در لینک داخلی باید به انکر تکست یا همان متن لینک و یا عنوان لینک بسیار دقت نمایید، برای درک بهتر این موضوع به متن زیر توجه نمایید، در این متن می توانید مشاهده نمایید ما کلمه سئو را به صفحه اصلی سایت خود لینک داده ایم، به این نوع لینک لینک داخلی و کلمه سئو انکر تکست لینک می باشد.
سئو اسمارت ارائه کننده انواع خدمات سئو و افزایش رنکینگ گوگل می باشد.

استفاده از تگ های هدینگ در محتوا
برخی از افراد به این موضوع اهمیتی نمی دهند و آن را نادیده می گیرند، اما باید بدانید که استفاده کردن از تگ های هدینگ در محتوا و مقالات اهمیت بسیار زیادی دارد. عموما تگH1 تنها یک بار و برای عنوان اصلی صفحه بکار می رود اما مورد استفاده قرار دادن صحیح تگ های H2,H3 و… درون محتوا موجب افزایش رنک گوگل می گردد. یک نکته مهم در این مورد استفاده درست و با ترتیب مناسب در متن می باشد و از آن مهم تر نیز استفاده از کلمات کلیدی در قسمت هایی که تگ قرار می گیرد می باشد که تمام این کارها باید به صورت کاملا هوشمندانه و منظم صورت بگیرد. با این روش به دو هدف دست میابید، هم کاربران خود را به مطالعه مقاله ترغیب می کنید و همینطور اینکه می توانید سئو سایت را با استفاده از کلمات کلیدی بیشتری انجام دهید.

بهینه سازی فایل های صوتی، تصویری و ویدیوها
از راه های دیگر در افزایش رنک گوگل می توان به بهینه سازی تصاویر، ویدیوها و همچنین فایل های صوتی اشاره نمود. کم کردن حجم تصاویر برای بهینه کردن آن کافی نیست بلکه باید در انتخاب تصاویر و ارتباط آن با متن و دیگر اجزای صفحه دقت نمایید. می بایست فایل ها و تصاویری که در محتوا بکار می برید برای گوگل بهینه سازی شود، این کار سختی نیست، برای این منظور باید از کلمات کلیدی در نام فایل خود استفاده نمایید و بهتر است که نام ها را انگلیسی بنویسید. با استفاده از کلمه کلیدی در نام فایل ها، گوگل متوجه می شود تصاویر با محتوا چه ارتباطی دارد و موضوع محتوا و عکس چیست. این موضوع موجب افزایش رنک گوگل گشته و همینطور موجب می شود مقاله شما در کلمات کلیدی بیشتری رتبه کسب نماید.

شما می توانید برای استفاده از خدمات افزایش رنک گوگل یا هرگونه سوالی در مورد بخشهایی که در بالا توضیح داده شد با کارشناسان و مشاوران سئو اسمارت تماس حاصل نموده و از آنها راهنمایی بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست