انتخاب بهترین کلمات کلیدی در سئو وب سایت نقش بسزایی دارد، برای این منظور می توانید با مطالعه این مقاله روش انتخاب بهترین کلمات کلیدی متناسب با کسب و کار خود را یاد بگیرید و محتوای خود را برحسب این کلمات تولید کرده و انتشار دهید. البته این را نیز در نظر داشته باشید که جستجو برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی تنها به یک بار ختم نمی شود و باید طی دوره های زمانی مختلف باز هم بررسی و به روز شوند. اگر قصد دارید سئوکار شوید یا محتوای سایتتان را خودتان سئو نمایید تا ترافیک بالایی بدست آورید می بایست همواره اطلاعات خود را در مورد سئو به روز کنید و در تولید محتوای سایت خود اجرا نمایید. انتخاب بهترین کلمات کلیدی کار سختی نیست تنها باید کلماتی مرتبط با صنعت خود را بیابید و پس از انتخاب بهترین کلمات کلیدی محتوای خود را برحسب آن تولید نمایید. سوالات مهمی برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی وجود دارند مانند این که کاربران مورد نظر شما بیشتر در جستجوی چه چیزی هستند یا معمولا از چه کلماتی برای رساندن منظور خود استفاده می کنند و از چه کلید واژه ای در طول یک روز و در هر ساعت برای جستجوی موضوعی خاص استفاده می شود؟

چرا جستجو و انتخاب بهترین کلمات کلیدی مهم است
انتخاب بهترین کلمات کلیدی و استفاده از آن ها در مطالب و متن های سایت موجب آسان تر شدن کار موتورهای جستجو شده تا بهتر بتوانند وب سایت شما را بشناسند با این روش ترافیک سایت افزایش یافته و کاربران بیشتری از مطالب وب سایت شما استفاده خواهند کرد. اما گاهی برایمان پیش می آید که کلمه ای را جستجو کرده و به دنبال آن وارد سایتی شدیم اما در صفحه مورد نظر مطلبی که به دنبال آن بودیم را نیافته ایم و محتوای درون صفحه هیچ ارتباطی با کلمه سرچ شده نداشته است به همین جهت چنین صفحاتی از نظر گوگل اسپم محسوب شده و جریمه خواهند شد. گاهی اوقات نیز برخی کلمات را جستجو می کنیم اما هیچ مطلب مناسبی در مورد آن بدست نمی آوریم، پیدا کردن چنین کلمات کلیدی و تولید محتوا برای آن ها به افزایش ترافیک سایت حتی تا دو برابر نیز کمک می کند.

۳ مرحله برای جستجو و انتخاب بهترین کلمات کلیدی

مرحله اول: تهیه لیست از کلمات کلیدی
برای شروع باید به تهیه کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار و موضوع سایت خود بپردازید. در این مطلب راه هایی جهت یافتن و انتخاب بهترین کلمات کلیدی را به شما معرفی خواهیم کرد. بهتر است کلمات کلیدی انتخاب شده را در یک فایل اکسل ذخیره نمایید. علاوه بر استفاده از فایل اکسل نیز برخی سایت ها مانند MOZ برای دسته بندی و ذخیره کلمات کلیدی ابزارهایی را به کاربران ارائه می کنند که می توان از آن ها استفاده نمود. همواره مشکلاتی در جهت جستجو و انتخاب بهترین کلمات کلیدی مرتبط با هر کسب و کار در ایران به علت تحریم ها وجود دارد. برای مثال برخی از سایت هایی که برای یافتن کلمات کلیدی استفاده می شوند در گزینه های کشور انتخابی شان کشور ایران وجود ندارد و یا با جستجوی کلمات فارسی کلمات مناسب و مرتبطی ارائه نمی دهند. اما با این وجود باز هم راهکارهایی برای جستجو و انتخاب بهترین کلمات کلیدی در ایران وجود دارد و از آنجایی که این موضوع بسیار هائز اهمیت می باشد تلاش برای یافتن کلمات مناسب ارزش و تاثیر بسیاری دارد. ما شما را با سایت هایی کارآمد و روش هایی موثر جهت جستجو و انتخاب بهترین کلمات کلیدی مرتبط با موضوع سایت آشنا خواهیم کرد. در ادامه در مورد راهکارهایی برای تهیه و انتخاب بهترین کلمات کلیدی مطالبی را قرار داده ایم.

ارزیابی وب سایت های برتر در آن صنعت
از طریق آنالیز سایت های ایرانی و خارجی هم صنف که بسیار معتبر و موفق هستند می توانید از مدل های مختلف دسته بندی محتوا و متن های آن ها مطلع شوید و برای تولید محتوا با کلمات کلیدی خود از آن ها استفاده نمایید.

جستجوی پیشرفته با ابزار گوگل
علاوه بر آنالیز و بررسی دیگر سایت ها می توانید از سایت گوگل نیز استفاده نمایید و از موضوعاتی که بیشترین سرچ را دارند مطلع شوید. بدین منظور می بایست آدرس وب سایت مورد نظر خود را در گوگل وارد کرده و برحسب آن topic ها یا موضوعات مربوط به سایت را بیابید. جهت جستجوی موضوعات مرتبط به یک وب سایت خاص باید به انتهای آدرس وب سایت /topic اضافه نمایید.

پیشنهادات گوگل
حتما در هنگام جستجوی یک مطلب خاص، google suggest یا پیشنهادات گوگل را دیده اید، پیشنهاداتی که گوگل در این کادر ارائه می دهد توسط محاسبات آن در روزها یا حتی ساعات اخیر می باشد. به همین جهت با استفاده از این عبارات ارائه شده می توانید در انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای سایت خود موفق شوید. عبارت مورد نظر خود را در گوگل جستجو کرده و از عبارات کلیدی پیشنهاد شده توسط گوگل در مطالب خود استفاده نمایید.

Google Keyword Planner
روش دیگری که برای جستجو و انتخاب بهترین کلمات کلیدی می توانید از آن استفاده نمایید سرویس google planner یا Moz می باشد. با وارد شدن در این وب سایت و درج نمودن کلمات کلیدی خود در قسمت your product or service و سپس کلیک کردن بر روی گزینه get ideas سرویس گوگل پلنر به بررسی کلمات کلیدی شما پرداخته و مواردی همچون میزان رقابت در آن کلمه بخصوص را برای شما نمایش خواهد داد. البته این میزان رقابت برحسب مکانی که تعیین کرده اید به شما ارائه می شود. گاهی نیز ممکن است گوگل پلنر برای ارائه پاسخ بهتر کلمه کلیدی وارد شده را به کلمه ای که مناسب تر و پرسرچ تر باشد اصلاح نماید. این سرویس گوگل تعداد دفعاتی که کلمه مورد نظر در طول یک ماه گذشته سرچ شده است را نیز نشان می دهد.

Moz Keyword Planner
این ابزار که یکی دیگر از راه های انتخاب بهترین کلمات کلیدی دارای اکانت Pro می باشد که به شما این امکان را می دهد تا لیست کلمات کلیدی را در آن نگه داری نمایید. سرویس Medium در ابزار Moz به صورت رایگان جهت استفاده آزمایشی در اختیار کاربران قرار می گیرد. پس از جستجوی کلمات مورد نظر خود و کلیک روی گزینه creat or upload new list لیست کلماتی که یافتید را در نسخه Pro در حساب خود ذخیره نمایید. سایت Moz هم از جمله سایت هایی است که در لیست کشورهای خود ایران را ندارد اما از سویی دیگر با جستجوی کلمات فارسی نیز مشکلی ندارد و کلمات و عبارات کلیدی مرتبط را ارائه می دهد.

Google trends
این ابزار به شما این امکان را می دهد تا میزان سرچ کلمات کلیدی مورد نظر خود را آنالیز و با یکدیگر مقایسه نمایید تا از این طریق بتوانید به انتخاب بهترین کلمات کلیدی بپردازید. این ابزار که توسط شرکت گوگل ارائه شده است به علت برخورداری از دیتابیس وسیع دارای اطلاعات بسیار معتبری است. Google trends کلمات کلیدی متناسب و مشابه با هر کلمه ای که وارد می کنید را به شما نمایش می دهد. این وب سایت ایران را در لیست کشورهای انتخابی خود دارد و با جستجوی فارسی نیز سازگار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست