انواع سئو سایت شامل چندین روش می باشد، معروفترین آنها روش سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید است. انواع سئو بر اساس تاکتیک، رویکرد و نتایجی که سایت طی گذشت زمان کسب می کند تقسیم می شود. سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه مشهورترین نوع های سئو هستند که تفاوت های زیادی با هم دارند، اگر چه هر دو مدل آن ها دارای طرفداران زیادی هستند ولی سئو کلاه سفید محبوبتر و قابل اعتماد تر است. سئو کلاه سفید روش بلند مدت، پایدار و سئو کلاه سیاه روش سریع و غیر قابل پیشبینی برای بهینه سازی سایت است.

هدف از طراحی سایت رونق بخشیدن به کسب و کارمی باشد، به همین منظور هنگام طراحی سایت باید بدانید کدام کلمه را هدف قرار دهید تا دامنه ی سایت شما هنگام سرچ آن کلمه در صفحه ی اول گوگل نمایان شود، مثلا شما نمایندگی محصولات ال جی هستید پس لازم است برای پیدا کردن مخاطبانتان بر روی کلمه های نظیر نمایندگی ال جی، تعمیرات ال جی، قیمت تلویزیون ال جی و غیره در صفحه ی اول گوگل جایگاه داشته باشید، برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کلمات کلیدی می توانید مقاله انتخاب بهترین کلمات کلیدی را مطالعه نمایید. سئو سایت مجموعه کارهایی است که بر روی رتبه ای که سایت از گوگل کسب می کند تاثیر می گذارد، پس سئو برای بهره وری از سایت لازم است. تیم سئو اسمارت با آگاهی کامل از تمام موارد برای سئو سایت شما آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

انواع سئو سایت

سئو کلاه سفید:

یکی از انواع سئو سایت سئو کلاه سفید می باشد. سئو سایت با استفاده از تکنیک ها و روش های اصولی سازگار با دستور عمل های گوگل برای بهینه سازی سایت و کسب رتبه پایدار را سئو کلاه سفید می نامند. در روش کلاه سفید همه موارد سئو با توجه به دستور العمل های گوگل انجام می شود، هیچ چیز پنهانی وجود ندارد و هرگز به اعتبار سایت شما خدشه وارد نمی شود. بازتاب تکنیک های سئو کلاه سفید بسیار زمان بر است اما دوام و پایداری بلند مدتی را برای سایت شما ایجاد می نمایند، بخشی از این تاکتیک ها شامل تولید محتوای واقعی بدون کپی، بازسازی و بهینه سازی وبسایت مانند رسپانسیو کردن سایت، بخش بندی های مناسب سایت و … است، با انجام روش های سئو کلاه سفید وبسایت شما رشد تدریجی خواهد داشت و در آخر رتبه ی پایداری را کسب می کند. بنابراین به افرادی که دنبال سرمایه گذاری طولانی مدت در وب سایت خود هستند، تکنیک های کلاه سفید را پیشنهاد می نماییم.

برخی از ویژگی های سئو سایت کلاه سفید:

 • استفاده از تکنیک های مطابق با دستور العمل های موتور جستجوگر گوگل
 • کسب نتیجه طولانی مدت
 • نبود نگرانی در مورد جریمه شدن
 • تمرکز بر روی تولید محتوای ارزشمند
 • مناسب برای افرادی که به دنبال سرمایه گذاری دراز مدت هستند
 • قابل اعتماد
 • استفاده بهینه از کلمات کلیدی
 • گرفتن بک لینک های مرتب از سایت های قوی
 • هدف قرار دادن رضایت مخاطبان

سئو کلاه سیاه :

یکی دیگر از انواع سئو سایت ها سئو کلاه سیاه می باشد، سئو سایت با استفاده از نقاط ضعف الگوریتم ها و موتور های جستجوگر گوگل برای بدست آوردن رتبه را سئو کلاه سیاه می گویند، متخصصان سئو بر حسب تجربه باگ های گوگل را به خوبی می شناسند و با استفاده از معلوماتی که دارند موتور های جستجوگر گوگل را فریب می دهند و با سرعت بالایی رتبه سایت را ارتقاء می دهند. تاکتیک های سئو کلاه سیاه بر خلاف دستور عمل های گوگل است بنابراین در صورتی که گوگل متوجه شود، سایت شما به شدت جریمه کرده و کلیه زحماتی که برای سایتتان کشیده اید از بین میرود. سئو کلاه سیاه، راهکاری سریع، ریسکی و بی دوام است، تکنینک های سئو کلاه سیاه شامل اسپم لینک و کلمات کلیدی به علاوه ی مخفی کردن متن و لینک های پنهان است. سئو کلاه سیاه نتیجه سریع، غیر قابل پیشبینی و کوتاه مدت را میسر می سازد.

برخی ویژگی های سئو سایت کلاه سیاه :

 • استفاده از تکنیک های خلاف قوانین گوگل
 • کسب نتیجه سریع
 • کیفیت محتوا اهمیتی ندارد
 • احتمال بالای مجازات سایت توسط گوگل
 • تراکم کلمات
 • اسپم بک لینک
 • هدف قرار دادن نقات ضعف گوگل

سئو کلاه خاکستری:

یکی دیگر از انواع سئو سایت سئو کلاه خاکستری می باشد. سئو کلاه خاکستری روش هوشمندانه برای سئو سایت است، در روش کلاه خاکستری مسئول سئو سایت با هدف قرار دادن رضایت مخاطبان اصلی و بازدید کنندگان سایت به تولید محتوا می پردازد و از نقطه ضعف های گوگل برای سرعت بخشیدن به رتبه بندی سایت استفاده می کند. بیشتر شرکت ها و متخصصان حرفه ای سئو، روش خاکستری را برای کسب نتیجه ی تضمینی و رضایت مشتری انتخاب می کنند و می توان گفت سئو کلاه خاکستری روش تلفیقی از سئو کلاه سفید و سئو کلاه مشکی می باشد.

برخی ویژگی های سئو سایت خاکستری:

 • تولید محتوا به اندازه
 • استفاده بهینه از کلامات کلیدی
 • استفاده از نقاط ضعف گوگل برای رسیدن سریعتر به نتیجه
 • هدف قرار دادن مخاطب و موتور های گوگل
 • سرعت کسب نتیجه ی نسبتا سریع

سئو کلاه سفید رضایت مخاطبان انسانی که در گوگل موضوع خاصی را جستجو میکنند را هدف قرار میدهد ولی سئو کلاه سیاه فقط بر روی نقطه ضعف های الگوریتم های گوگل انگشت می گذارد و هدفش فقط جلب توجه موتور های گوگل است، سئو کلاه خاکستری روش هوشمندانه و ترکیبی است.

سئو کارهای حرفه ای که روش سئو کلاه سفید را پیش می گیرند و طبق دستورات مجاز گوگل عمل می کنند زمان زیادی از مشتری طلب می کنند و مبالغ بالاتری را هنگام بستن قرارداد تعیین می نمایند، اما هنگام مواجه شدن با فشار مشتری برای کسب سریعتر نتیجه مجبور به استفاده از روش های سئو کلاه سیاه می شوند تا رضایت مشتریان را کسب نمایند. اگر شما به دنبال شرکتی هستید که سئو سایت خود را به آنها بسپارید لازم است هنگام بستن قرار داد سئو بدایند مسئول سئو شما از بین سه روش سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری کدام تاکتیک را برای ارتقاء رتبه ی شما انتخاب کرده و چقدر به اعتبار سایت شما اهمیت میدهد.
با توجه به آپدیت های مکرر گوگل به ویژه اپدیتهای سال ۲۰۱۹ پیشنهاد ما تنها استفاده از سئو کلاه سفید است زیرا روز به روز رباتها و الگوریتمهای گوگل در حال پیشرفت می باشند. پیشنهاد سئو اسمارت تولید محتوا بهینه و مناسب برای کاربر در کنار بک لینک های قوی می باشد.

سئو اسمارت تمامی مراحل سئو را به صورت کاملا کلاه سفید انجام داده و نتیجه ای پایدار را برای شما به ارمغان می آورد. شما کاربران عزیز با بازدید از صفحه سئو سایت ما می توانید با خدمات ما بیشتر آشنا شوید و در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست