تاثیر بروز رسانی محتوا در سئو سایت شما تا چه حد می باشد؟ آیا می خواهید افزایش رتبه و افزایش رنک در گوگل و سایر موتورهای جستجو داشته باشید؟ شما می توانید با ایجاد و تولید محتوای جدید افزایش رتبه را برای سایت خودتان به دست آورید. در این مقاله قصد پرداختن به موضوع تاثیر بروز رسانی محتوا در سئو را داریم و از دو دیدگاه محتوای سایت را باید بروز رسانی کنید، که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

تاثیر به روز رسانی محتوا در سئو

دیدگاه اول جلب رضایت کاربر از سایت می باشد. مثلا شما مقاله ای در سال ۲۰۱۶ در مورد ورود محتوا نوشته اید، اما با گذر زمان و پیشرفت علم هر روزه علم و تکنولوژی پیشرفت کرده و باید محتوا بروز رسانی شود. حال کاربر وارد سایت می شود و با دیدن آن که محتوا بروز رسانی نشده و برای گذشته است مکدر شده و سریع از سایت خارج می شود. در نتیجه رضایت کاربر از سایت و نظر مثبت او برای سایت بسیار مهم است. رضایت مخاطب از سایت به قدری از لحاظ سئو مهم و هائز اهمیت بوده که اگر سایتی قادر به جلب رضایت مخاطب نشود رفته رفته ارزش و اعتبار خود را از دست می دهد، پس موتورهای جستجو نیز برای جلب رضایت کاربران سعی در ارائه بهترین نتایج و رفع نیازهای آن ها را دارد.

برای بروز رسانی محتوای سایت باید چه کرد؟
اگر محتوای سایت شما هنوز مورد پسند کاربران بوده و اعتبار خود را از دست نداده شما می توانید با اضافه کردن چند خط اطلاعات به روز، محتوای خود را به روز کرده و ورود محتوا انجام دهید. اما اگر محتوای وب سایت تان اعتبار خود را از دست داده باید به طور کامل محتوا را عوض کرده و از نو بنویسید. برای کنترل و بازنویسی محتوا در سایتتان خود شما هستید که تصمیم می گیرید و البته به نوع سایت تان بستگی دارد، مثلا سایت خبری گاها باید روزانه یا دو سه روز در میون مطالب خود را به روز کند، اما سایتی مربوط به برنامه نویسی ماهانه یا بسته به تغییر الگوریتم های گوگل می بایست محتوا را تغییر داده یا به روز کند.

تولید و ایجاد مطلب جدید کاری زمان بر و خسته کننده می باشد، شما می توانید با ویرایش متن های گذشته و به روز کردن آن ها انرژی کمتری صرف کرده و در نتایج موفق تر عمل کنید. با استفاده از سایت moz می توان دید که متن ومحتوا اصلی و به روز چه طور به مرور جایگزین محتوا قدیمی می شود، در این سایت متوجه می شویم که یکی از عوامل رتبه دهی گوگل به سایتمان تازگی یا feresh بودن مطالب در سایتمان می باشد و در نتیجه محتوای به روز جایگاه ثابتی را به سایت شما می دهد.
شما می توانید برای تاثیر بیشتر سئو در سایتتان، محتوای موجود در سایتتان را به روز کنید و از گوگل برای تازگی سایتتان امتیاز دریافت کنید، زمانی که گوگل به سایتتان برای بروز رسانی و تازگی امتیاز می دهد شما بی شک افزایش بازدید و افزایش ترافیک را خواهید داشت.

در ادامه چند دلیل برای بروز رسانی محتوا در سایتتان را بازگو کرده به چگونگی افزایش ترافیک به واسطه گوگل می پردازیم:

افزایش بازدید از طریق بروز رسانی محتوا:
اگر برای جستجو از موتورهای جستجو مثل گوگل استفاده می کنید در می یابید که نتایج ارائه شده توسط گوگل مربوط به یک سال اخیر و نزدیک آن می باشد. مثلا اگر شما مطلب خاصی در گوگل را جستجو می کنید لیستی به شما ارائه می دهد که با بررسی لیست در می یابید که تمام سایت هایی که جزء لینک های اولی می باشند در یک سال اخیر بروز رسانی محتوا و یا ایجاد محتوا داشته اند.

تازگی و feresh بودن محتوا
گوگل به سایت هایی که محتوای جدید ایجاد و محتوای قبلی خود را بروز رسانی میکنند توجه ویژه ای دارد و این مسئله از کسی پوشیده نیست. محتوا و مطالبی که به تازگی منتشر می شوند رتبه بهتری به دست می آورند، خصوصا موضوعاتی که به طور مداوم در تغییر و بروز رسانی هستند، شما می توانید با بروز رسانی و ایجاد تغییرات در محتوای موجود در سایتتان آن ها را احیا کنید و ترافیک ورودی به سایتتان را افزایش دهید.

رفع غلط املایی و گرامری در محتوا
زمانی که در حال مطالعه یک مقاله و متن هستیم و به یک غلط املایی بر می خوریم، امیدواریم کسی متوجه آن نشده باشد و سعی در رفع آن خطا می کنیم. غلط املایی، گرامر ضعیف به تجربه کابری آسیب می زند که مستقیم یا غیر مستقیم بر نتایج موتورهای جستجو تاثیر می گذارد.
با رفع خطاهای گرامری و املایی افزایش بازدید سایت را مشاهده خواهید کرد، پس تغییراتی در سایت برای رفع نواقص و انجام بروز رسانی ها باعث افزایش ترافیک ورودی به سایت می شود.

و در آخر سایت بدون محتوای با کیفیت و منحصر به فرد معنایی ندارد ، پس لازم است شما حتما در زمینه کاری خود از موضوعات داغ، خواسته ی مخاطبان و… اطلاعات داشته باشید تا بتوانید محتوا با کیفیت و مطلوب تولید و ایجاد نمایید. امیدواریم با مطالعه مقاله تاثیر بروز رسانی محتوا در سئو در مورد فواید و کمکی که با انجام بروز رسانی محتوا سایت به سئو سایتتان می کند مطلع شده باشید.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • درود بر شما
  پستی بسیار آموزنده و کاربردی
  عالی
  دستمریزاد
  مطلب عالی ی شما در در بهبود سایتمون استفاده کردیم و نتیجه خوبی کسب کردیم
  تشکر از زحمات شما

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست