تمام فعالیت های داخلی، خارجی سایت جهت کسب جایگاه در موتورهای جستجو مانند گوگل را خدمات سئو می گویند. خدمات سئو یک فرآیند بوده که تا زمانی که سایت وجود دارد باید انجام شود. سئو در واقع روشی برای انجام تبلیغات می باشد که باید به صورت هدفمند انجام گیرد. سئو دارای ماندگاری زیادی می باشد در صورتی که دیگر روش های تبلیغات با اتمام شارژ دیگر دیده نمی شوند، و نکته قابل توجه سئو، دارای هزینه ی کمتری نسبت به دیگر روش های تبلیغاتی می باشد.
در واقع سئو هدفمندترین بازاریابی آنلاین می باشد. سئو سایت، نوعی بازاریابی درون گرا بوده به این منظور زمانی که مخاطب دنبال کالاو خدمات می گردد، از طریق موتورهای جستجو مثل گوگل به سایت شما می رسد.
خدمات سئو شامل موارد بسیاری می باشد که در این قسمت به توضیح چند مورد آن می پردازیم.

خدمات لینک سازی:
یکی دیگر از خدمات سئو، لینک سازی می باشد که امروزه از اهمیت آن رفته رفته کاسته می شود ولی هنوز اعتبار دارند که باعث قدرتمندی سایت می شود. این نکته هائز اهمیت بوده که لینک ها از چه سایت هایی گرفته شود و از چه سایت هایی لینک نباید گرفت که این مسئله توسط سئو کار می بایست انجام شود.

ایجاد و مدیریت محتوا
از خدمات دیگر سئو به ایجاد و مدیریت محتوا می توان اشاره کرد. برای ایجاد و مدیریت محتوا ابتدا باید کلمات کلیدی مشخص شده، و سپس با توجه به آن محتوای مناسب ایجاد نمود. مدیریت و ایجاد محتوا یکی دیگر از وظایف صاحبان کسب و کار ها می باشد.

فعالیت در شبکه های اجتماعی
یکی دیگر از فعالیت های تاثیر گذار درخدمات سئو فعالیت در شبکه های اجتماعی می باشد. یکی از معیارهای موتورهای جستجو مثل گوگل برای قرار گرفتن کلمات کلیدی در جایگاه بالا، استفاده از شبکه های اجتماعی می باشد. شبکه های اجتماعی با ایجاد سیگنال های بسیار قوی برای سایت ها باعث افزایش ترافیک مطلوب سایت ها می شوند.

مدیریت وبلاگ
از دیگر خدمات سئو می توان به مدیریت وبلاگ اشاره نمود. وبلاگ ها ابزارهای قوی و پر قدرتی هستند که به راحتی برای شما محیطی فراهم می آورند تا هر گونه محتوایی را منتشر کنید. دامنه ی وبلاگ ها پر قدرت می باشند، از این رو به هر سایتی که لینک دهند امتیاز خود را به آن منتقل می کنند.

خدمات سئو کلاه سفید
یکی دیگر از خدمات سئو، سئو کلاه سفید می باشد. در واقع به تمام فعالیت هایی که با توجه به قوانین موتورهای جستجو انجام شده و در آن از روش های غیر اصولی استفاده نشود سئو کلاه سفید می گویند. خدمات سئو سفید راهی برای بهینه سازی سایت ها بوده که با رعایت قوانین موتورهای جستجو از ماندگاری بالایی برخورددار است.

خدمات سئو کلاه سیاه
خدمات سئو کلاه سیاه تکنیک و روش هایی غیر متعارف برای دور زدن و فریب موتورهای جستجو می باشد. خدمات سئو سیاه به صورت موقت و کوتاه باعث افزایش ترافیک سایت شده اما این روش عمر بسیارکوتاهی دارد و بعد از مطلع شدن موتورهای جستجو سایت شما جریمه خواهد شد.

فهرست