سئو ارزان

سئو ارزان یا سئو کم هزینه اصولا برای سایت هایی با کلمه کلیدی هایی که جستجوی کم تری دارند و یا کسب و کارهایی با رقابت کمتر مورد استفاده است که احتیاجی به بررسی سایت و بررسی کلمات کلیدی به جهت برآورد دقیق هزینه آن ندارد. شاید این سوال برایتان پیش آید که سئو چیست و چه اهمیتی برای سایت دارد؟ سئو ارزان به مجموعه ای از فعالیت ها و تکنیک ها گفته می شود که بر روی سایت انجام می گیرند تا رتبه آن بالا رفته و در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل قرار گیرد. اما اگر به دنبال سئو ارزان هستید و هیچ اطلاعاتی در زمینه سئو سایت ندارید این کار می تواند سایت و سرور شما را دچار مشکلات و آسیب های جبران ناپذیری کند. زیرا گوگل اکثر ترفندهایی که در سئو ارزان بکار گرفته می شود را اسپم تشخیص می دهد و سایت شما را جریمه خواهد نمود یا حتی ممکن است سایتتان را کاملا از صفحه نتایج حذف نماید. سایت هایی که از نظر گوگل مخرب شناخته می شوند گاهی اجازه بازگشت ندارند. بیشتر تکنیک های سئو ارزان براساس تکنیک های اسپم بوده که این نوع تکنیک ها در ابتدا به سرعت سایت را به صفحه اول می برند. حتی برخی شرکت ها بدون داشتن دسترسی به پنل مدیریت سایت از طریق تکنیک های اسپم در مدت بسیار کم سایت مورد نظر را در کلمات کلیدی مورد نظر به صفحه اول گوگل می رسانند. اما بعد از ۳ تا ۶ ماه یا به طور کامل از صفحه گوگل محو می شود و یا به صفحات دوم به بعد با رتبه ای بد منتقل می گردد. ضرری که سئو ارزان برای سایت دارد همین دائمی نبودن رتبه و نتایجی است که در ابتدا به سایت شما می دهد.

در این مواقع دیگر کاری از دست یک سئوکار هم برنمی آید زیرا دیگر هیچ فعالیت سئو جدیدی نمی تواند سایت شما را به صفحه اول و رتبه قبلی آن بازگرداند. از روش هایی که در سئو ارزان استفاده می شود و به سایت شما صدمه می زند می توان به ارسال ایمیل تبلیغاتی گروهی به کاربران نامرتبط به جهت دریافت کلیک از آن ها و همچنین قرار دادن لینک در سایت های نامرتبط اشاره نمود. این روش ها می توانند علاوه بر آسیب رساندن به سایت شما بر سایت های دیگری که روی سرور خدمات دهنده به سایت شما قرار دارند تاثیر بگذارند.

چرا سئو اصولی هزینه بر می باشد؟
می خواهیم در این مقاله علاوه بر زیان های سئو ارزان به اهمیت سئو اصولی و استاندارد نیز بپردازیم. برای کسب بهترین جایگاه در گوگل و پیشرفت روز به روز از طریق سئو می بایست هزینه بپردازید، زیرا با توجه به نیاز سایت شما، رقبا و کلمات کلیدی مناسب برای سایتتان عملیات بر روی آن انجام می شود و زمان و انرژی که برای انجام این فرآیند صرف می شود نیازمند هزینه می باشد. بنابراین افرادی که با شعار سئو ارزان اقدام به بهینه سازی سایت شما می نمایند قطعا از روش های اصولی که نیازمند زمان و انرژی می باشند استفاده نخواهند کرد و در این صورت سایت شما نیز به نتیجه دلخواه نخواهد رسید. قطعا مدیریت لینک ها و رسیدگی به آن ها که یکی از اصلی ترین موارد در بهینه سازی سایت می باشد آسان نبوده و می بایست توسط یک متخصص سئو و به شکل کاملا دستی انجام شود، یک سئوکار که در این زمینه تجربه داشته و می داند چه باید کرد. رسیدگی و امور مربوط به لینک ها نیازمند هزینه زیادی است، این فرآیند که زمانبر نیز می باشد در بعضی از کشورها حتی به تنهایی ۲۰ میلیون دلار نیز هزینه برداشته است. امر دیگری که در سئو سایت هزینه دارد ریسک پذیری می باشد، شرکتی که بهینه سازی و بهبود رتبه سایت شما را تضمین می نماید می بایست مسئولیت مشکلات ناگهانی و یا کاهش ترافیک سایت را نیز به عهده بگیرد.

خدمات سئو ارزان برای سایت شما منفعتی ندارد، زیرا در این فرآیند از تکنیک ها و ترفندهای محدود و غیر اصولی استفاده می گردد. اگر درپی پیشرفت سایت خود هستید بدانید که با سئو ارزان پا به بیراهه خواهید گذاشت. هر سایت هدف خاصی را دنبال می کند و افرادی که سایتی را طراحی و راه اندازی می کنند نیز اهدافی دارند، که سئو سایت باید با توجه به هدف هر سایت روش مختص آن را بکار ببرد تا سایت را به چیزی که می خواهید برساند. اما شرکت هایی که خدمات سئو ارزان ارائه می دهند به خواسته ها و نیازهای شما و سایتتان توجهی نمی کنند و فقط و فقط به فکر بالا بردن رتبه سایت در گوگل می باشند و همه سایت ها را به یک روش سئو می نمایند، در آخر می بینید که به هیچ کدام از اهداف سایتتان دست پیدا نکرده اید. بنابراین به این موضوع پی بردیم که افراد و شرکت هایی که سئو ارزان ارائه می دهند دانش و تجربه لازم و کافی ندارند و از سایت شما برای آزمون و خطای خود در سئو سایت استفاده می کنند، که این عمل قطعا برای سایت شما زیانبار می باشد. به همین علت کار عاقلانه این است که آینده کسب و کار خود را به این نوع شرکت ها نسپارید.

روش صحیح و اصولی سئو کلاه سفید
تا به این جای مقاله متوجه ضرر و زیان های سئو کلاه سیاه و سئو ارزان شدید، حالا سئو کلاه سفید را نیز به شما معرفی خواهیم کرد و از فواید آن برایتان می گوییم. درست است که سئوکاران کلاه سیاه این پروژه را خیلی ارزان تر انجام می دهند اما شرکت ها و سئو کارانی که از روش سئو کلاه سفید استفاده می نمایند انرژی، تخصص و زمان بیشتری را برای این کار صرف کرده و سایت شما را بدون خطر بهبود می بخشند. سئو کلاه سفید جذب کاربر و تبدیل آن به مشتری را هدف قرار می دهد اما روش کلاه سیاه سیل عظیمی از کاربران را وارد سایت شما می کند که ممکن است بیشتر آن ها هیچ ارتباطی با سایت شما نداشته باشند. این موضوع نه تنها برای سایت شما فایده ای ندارد بلکه باعث اسپم شناخته شدن سایت توسط گوگل شده و با افزایش نرخ بانس ریت، سایت شما به خطر می افتد. سئو کلاه سفید کاملا استاندارد و بر پایه قوانین و ضوابط گوگل می باشد، شاید کمی زمانبر باشد اما نتایج آن واقعی و دائمی بوده و موجب پیشرفت و گسترش کسب و کار شما می گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست