سئو رایگان به این منظور نیست که ربات یا یک نیرو انسانی یه صورت رایگان کار های سئو سایت شما را انجام دهد، منظور از سئو رایگان رائه راهکار و ابزارهایی برای بهبود وبررسی وضعیت سایت است، سئو رایگان توسط صاحب سایت یا شخصی در ازای مبلغی انجام شود. همانطور که برای همه روشن است هیچ شرکتی بودن در نظر گرفتن منافعش خدماتی را انجام نمی دهد، سئو رایگان برای مدیران سایت هایی مناسب است که می خواهند خودشان مسئولیت سئو و ارتقا رتبه سایتش را بر عهده بگیرند تا در هزینه های سایت صرفه جویی کنند. اگر شما صاحب سایت هستید و تصمیم گرفته اید کار های بهینه سازی سایت خود را انجام دهید، ابتدا از خود بپرسید:

آیا وقت کافی برای انجام کارهای سئو و تولید محتوا در سایتتان دارید ؟

اطلاعاتتان برای آنلالیز وضعیت کنونی سایت کافی است ؟

آیا از آسیب هایی که ممکن است به ساییتان برسد با خبرید؟

وضعیت سایتهای رقیب به چه صورت است ؟

جواب این سوال ها دلیل اصلی سپردن سایت به شرکت ها و تکنسین های حرفه ای سئو است. شاید سئو سایت ساده به نظر برسد اما پر از رموز و راهکار های صحیح و غلط است، سئو سایت یک فرایند وقت گیر است در صورتی که روش اشتباهی برای سئو سایت را انتخاب نکرده باشید بعد از چندین ماه به نتیجه می رسد، عموما صاحبان سایت، مدیران شرکت، تولیدی و فروشگاه هستند که وقت و اطلاعات کافی برای انجام امور سئو سایتشان را ندارند به همین دلیل با سئو کار های حرفه ای وارد مزاکره می شوند و به قابل اعتمادترین فرد، مسئولیت سئو سایت خود را واگذار می کنند. مسئول سئو در ابتدا نزدیکترین کلمه برای ارتباط شما با مشتریان را می یابد و آن را هدف قرار میدهد، سپس سایت شما و رقیبان را آنالیز و بررسی می کند تا نقاط ضعف و قوت سایت را پیدا کند، سئو کار بر حسب تجربه و علمی که دارد دسته بندی، کلمات کلیدی و غیره را متناسب با کلمه ای که هدف قرار داده است جایگذاری می کند و به روش های مختلف برای سایت بک لینک می گیرد، مسئول سئو در طی انجام پروژه تا رسید به رتبه ی دلخواه آمار رشد رتبه ی سایت ها مرتب گذارش می دهد تا کارفرما از روند کار و نتیجه گیری با خبر شود، در آخر بعد از چند ماه سئو سایت به نتیجه می رسد و رضایت مدیر سایت جلب می شود.

در صورتی که شما وبسایتی خریداری کرده اید و اطمینان دارید که می خواهید مسئولیت سئو سایتتان را خودتان متقبل شوید و رقیب های قدرتمند و قدیمی مانند دیجی کالا، بامیلو و … در صفحه ی اول ندارید، انجام سئو رایگان توسط خودتتون علاوه بر صرفه جویی در هزینه باعث بالا رفتن معلومات شما می شود، انجام سئو سایت کلمات بی رقیت توسط روش هایی که در این مقاله ارائه می دهیم راهکاری هوشمندانه و رایگان برای هدایت مشتری و کسب در آمد است.

مراحل انجام سئو رایگان :

مرحله ی اول سئو رایگان: در مورد کلمات و عباراتی که مردم برای پیدا کردن خدمات یا محصولی که شما عرضه می کنید جستجو می کنند تحقیق کنید، تا مطمئن شوید که سایت شما برای رسیدن به سئو کدام کلمه بهینه سازی شود، برای تحقیق در مورد پیدا کردن کلمه هدفمند می توانید از سایت google Trends کمک بگیرید، سایت گوگل ترندز ترافیک جستجو هر کلمه را به صورت نموداری نمایش میدهد و امکان مقایسه دو کلمه از نظر آمار سرچ را به کاربران می دهد، بعد از پیدا کردن کلمه یا عبارت مورد نظر برای سئو، صفحهات سایت خود را با استفاده از کلمه یا عبارت هدفمند بهینه سازی کنید.

مرحله ی دوم سئو رایگان: بهینه سازی نقشه سایت و دسته بندی ها مرحله ی دوم سئو رایگان است، ساختار قرارگیری صفحات تاثیر بسیار زیادی بر رتبه بندی سئو دارد، برای هر محصول یا هر سرویسی که ارائه میدهید یک صفحه ایجاد کنید و هر صفحه را جداگانه بهینه سازی کنید با این کار هر صفحه فرصت این را دارد که باعث ورود کاربران به سایت شود.

مرحله ی سوم سئو رایگان: بهینه سازی صفحه سایت با تولید عنوان، هدر، متن، Titel Tag و Meta Description انجام می شود. برای بررسی بهینه سازی صفحه، وارد صفحه مورد نظر شود و دکمه ها ctrl + f را فشار دهید و کلمه ی مورد نظر را جستجو کنید، به عنوان مثال کلمه ی (چراغ) را سرچ کنید، عبارت (چراغ) در صفحه ی سایت به رنگ زرد نمایان می شود، چند بار کلمه ی (چراغ) در صفحه تکرار شده است؟ کلمه ی چراغ در Header مشاهده می شود؟ توجه به این دو نکته تاثیر زیادی بر دیده شدن صفحه ی شما توسط موتور های جستجو گر گوگل دارد.

مرحله ی چهارم سئو رایگان: قدرت دادن به صفحات سایت با گرفتن بک لینک از سایت های مرتبط با موضوع صفحهات سایت شما است. برای گرفتن لینک می توانید از شبکه های اجتماعی، سایت های دارکتوری، وبلاگ ها استفاده کنید.

چهار مرحله ی سئو رایگان که در این مقاله مطالعه فرمودین ساده ترین روش بهینه سازی سایت هستند، اکثر سایت ها اصول سئو سایت را رعایت کرده اند، بنابراین باید به دنبال راهکار هایی باشید که گوگل را متوجه کنید که سایت شما از باقی رقیبان قوی تر است، ابزار های سئو رایگان راهکار هایی هستند که کمک زیادی برای پیشی گرفتن سایت شما از باقی رقیبان می شود. ابزار های سئو رایگان شامل:

ابزار بررسی لینک: تعداد دامنه هایی که به سایت شما لینک می دهند می توانند تاثیرات مثبت یا منفی بر روی قدرت سایت شما داشته باشند، با استفاده از ابزار Backlink checker تعداد بک لینک ها و تاثیر هر لینک بر سایتتان را می توانید بررسی کنید.این بزار لینک های ورودی و خروجی را تجزیه و تحلیل می کند و لینک های مضر، نا سالم و nofollow را شناسایی می کند.

ابزار بررسی کلمات کلیدی: تعداد تراکم کلمات کلیدی یا عبارت کلیدی به کار رفته در هر صفحه را بررسی و چگالی آن را مشخص می کند تا از اسپم جلوگیری کند.

ابزار بررسی رتبه سایت: این ابزار تعداد لینک ها، آماره بازدید و غیره سایت شما را با باقی سایت ها مقایسه می کند و به آن رتبه میدهد، مانند سایت alexa
ابزار های جستجو گر معروف سئو رایگان، آنالیزگر هایی هستند که به بررسی سایت کمک زیادی می کنند سایت های آنالیزگر عموما رایگان هستند و در صفحه ی اول خود گزینه ی جستجو URL یا همان دامنه را دارند سایت های آنالیزگر، اطلاعات زیادی در مورد، سرعت و نحوه ی نمایش سایت در دستگاه های مختلف، آمار ترافیک و ردیابی هر واژه، لینک های خروجی سایت، آمار بازدید و ترافیک ورود به سایت را در اختیار کاربران قرار میدهد.

چند نمونه ازسایت آنلایزگر مشهور شامل موارد ذیل می شوند:

  • سایت KEYWORDTOOL کلمات کلیدی مرتبط با واژه ی هدفمند شما در موتور های جستجوگر را پیشنهاد می دهد.
  • سایت googl بررسی آمار ترافیک و ردیابی واژه هایی که باعث ورود کاربران به سایت شما می شوند.
  • تجزیه و تحلیل وبسایت به علاوه ی امکان ثبت گزارش ها و error ها با کمکم google Webmaster Tools امکان پذیر است.
  • سایت معروف moz برای تحلیل لینک های خروجی .
  • سایت google آمار بازدید و ترافیک ورود به سایت شما رو بروی هر کلمه.
  • سایت similarweb مشاهده آمار سایت برای هر دامنه و امکان مقایسه ترافیک بازدید بین دو سایت برای بررسی سایت های رقیب.
  • سایت seositecheckup وضعیت سئو سایت شما رو به صورت کامل شرح میدهد.

حرف آخر : این مقاله نوعی مشاوره رایگان برای سئو و بهینه سازی سایت است، انجام تکنیک هایی که در این مقاله ارائه نمودیم ساده ترین و رایج ترین اصول سئو سایت هستند اگر کلمه ی مد نظر شما بازار اینترنتی رقابتی ندارد می توانید با انجام ترفند های های سئو رایگان راه ارتباط مشتری ها با خودتان را باز کنید، در حال حاضر شما برای شروع کار سئو رایگان ابزار های لازم را در اختیار دارید پس وقت را هدر ندهید و از همین لحظه شروع کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست