سئو وب سایت مهمترین خدمت سئو اسمارت می باشد. سئو وب سایت موضوعی است که در بخش های مختلف به آن پرداخته ایم و در این بخش نیز قصد داریم به اهمیت سئو وب سایت و قرار گرفتن آن در صفحه اول گوگل صحبت کنیم. گروه تخصصی سئو اسمارت با داشتن علم و آگاهی کافی در زمینه سئو وب سایت، افزایش بازدید و… به شما اطمینان خاطر می دهد که با سئو، وب سایت تان بازدید کنندگان وب سایت شما افزایش یابد، حال برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره با متخصصین گروه سئو اسمارت می توانید از راه های ارتباطی داخل صفحه با ما در ارتباط باشید.

از آنجایی که ممکن است برخی از افرادی که در حال مطالعه این متن هستند به تازگی با سئو وب سایت آشنا شوند و اطلاعات قبلی ندارند ابتدا توضیح می دهیم که سیو وب سایت چیست. سئو (SEO) اختصار عبارت Search Engine Optimization است که معنای لغوی آن بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد اما در واقع این بهینه سازی شامل اقداماتی است که از طریق آن ها وب سایت افزایش رتبه پیدا کرده و در صفحه اول گوگل قرار می گیرد. البته انجام این فرآیند اصلا به سادگی گفتن آن نیست و کاری است که از پس یک سئوکار با تجربه و دارای دانش و علم کافی در زمینه سئو وب سایت بر می آید. اما چرا قرار گرفتن در صفحه اول برای دارندگان سایت بخصوص سایت های فروشگاهی اهمیت زیادی دارد؟ دلیل این اهمیت، بالا رفتن بازدید سایت و فروش بیشتر است که تنها از طریق سئو وب سایت می توان به این هدف دست یافت. برای کسب اطلاع بیشتر در این زمینه مقاله سئو چیست را مشاهده نمایید.

سئو وب سایت

اکثر افرادی که در گوگل موضوع خاصی را جستجو می کنند تنها ۱۰ لینک صفحه اول را باز می کنند و تعداد بسیار کمی به صفحات بعدی مراجعه می کنند. بنابراین لینک هایی که در صفحه اول قرار می گیرند شانس بیشتری برای دیده شدن دارند، این موضوع اهمیت سئو وب سایت را بالا می برد.

۳ مورد اصلی و مهم در سئو وب سایت

  1. مقدار ترافیک: با انجام عملیات و ترفندهای سئو وبسایت و قرار گرفتن در صفحه اول جستجوی گوگل کاربران به سادگی به وب سایت شما دسترسی داشته و بازدید سایت افزایش پیدا می کند که مهم ترین هدف در سئو وب سایت است.
  2. کیفیت ترافیک: حالا که افزایش بازدید وب سایت شما بالا رفته کاربران زیادی از نقاط مختلف با داشتن هدفی که به دنبال آن بودند وارد سایت شما می شوند اما اگر خدمات یا کالای مورد نظر خود را پیدا نکنند این ترافیک هدفمند نخواهد بود.
  3. نتایج طبیعی: تبلیغات به قرار گرفتن سایت در صفحه اول نتایج جستجو کمک می کند، اما نه تنها افزایش بازدیدی که از طریق سئو وبسایت و به صورت طبیعی بدست آورده اید هزینه ای ندارد بلکه برای گوگل نیز قابل قبول تر است.

روش کار موتورهای جستجو و تاثیر سئو وب سایت بر آن
حتما تابحال میلیون ها بار از موتورهای جستجوگر مانند گوگل و یاهو استفاده کرده اید و کلمات یا عباراتی را در آن ها جستجو کرده اید اما آیا روش کار این جستجوگرها را می دانید؟ آیا به این فکر کرده اید که گوگل بر چه اساسی سایت ها را پیدا کرده و برای شما نمایش می دهد؟ یا اولویت ترتیب نمایش وب سایت ها بر چه اساسی است؟ باید بدانید که گوگل و دیگر موتورهای جستجو از ربات های مرورگری برخوردار هستند که به طور مداوم در اینترنت در حال گردش هستند و اطلاعات مربوط به هر وب سایت را بررسی و جمع آوری کرده و آن ها را در دیتابیس ذخیره می کنند که اصطلاحا به این کار ایندکس گفته می شود. در صورتی که سئو وب سایت بر روی سایتی انجام شده باشد سریع تر و بهتر ایندکس می گردد و در هنگام جستجوی عبارت یا کلمه مربوط به آن گوگل اطلاعات را از دیتابیس دریافت کرده و بهترین سایت های مرتبط با عبارت سرچ شده را به کاربر به صورت یک لیست نمایش می دهد. گوگل سایت هایی که عملیات سئو وب سایت به خوبی روی آن ها انجام نشده باشند را یا از صفحه نتایج جستجو حذف می کند و یا به پایین ترین جایگاه می فرستد که به آن پنالتی گوگل گفته می شود. اما در صورتی که سایت سئو و بهینه سازی شده باشد در صفحه اول به نمایش درمی آید که این موضوع به عوامل بسیاری بستگی دارد که ابتدا توسط سئوکار بررسی و مشخص می گردد سپس عملیات سئو بر روی بخش های مورد نیاز انجام می شود.

ترفندهای مهم در سئو وبسایت
مسائل مختلفی در زمینه سئو بر روی افزایش رتبه و بازدید سایت موثر هستند که بیشتر آن ها جهت رضایتمندی و راحتی کاربر انجام می شوند. زیرا رکن اصلی در بازدید و فروش یک وب سایت کاربران آن هستند به همین علت گوگل تاکید دارد که سایت باید کاربرپسند باشد. بنابراین اکثر نکاتی که در سئو وبسایت تاثیرگذار هستند باید به صورت کاربرپسند و بهینه انجام شوند. چند نمونه از ترفندهای بسیار مهم در سئو وبسایت را در ادامه معرفی خواهیم کرد.

سرعت وب سایت: اولین نکته ای که در سئو وبسایت باید به آن توجه گردد سرعت لود صفحات وب سایت می باشد، زیرا اولین چیزی است که کاربر با آن مواجه می شود. حتی اگر در طراحی و سئو وب سایت خود تمام نکات را رعایت کرده باشید و سایتی بسیار خاص و زیبا طراحی کرده باشید اما وب سایت از سرعت بالایی برخوردار نباشد تمام زحمات شما به هدر رفته است. زیرا کاربر برای باز شدن صفحه منتظر نمی ماند و به سایتی دیگر مراجعه می کند بنابراین اصلا به وب سایت راه پیدا نمی کند تا بخواهد از کالا یا خدمات سایت شما بهرمند شود. بهتر است ابتدا تمام بخش های سایت را برای بالا بردن سرعت آن بررسی نمایید.

قالب و طرح جذاب و متناسب: نکته بعدی در سئو وب سایت که بهتر است در زمان طراحی سایت به آن توجه شود قالب سایت است. کاربر به محض ورود به وب سایت ابتدا با قالب و طرح سایت روبرو می شود و هرچه خاص تر و جذاب تر باشد موجب بیشتر ماندن کاربر در سایت می گردد که امتیاز بیشتری برای سایت خواهد داشت. قالب سایت را هم می توان به صورت آماده خریداری نمود و هم می توان از طراح سایت خواست تا طرحی مطابق سلیقه شما طراحی نماید، در هر حالت باید طرح متناسب با موضوع و کاربرد سایت باشد.

محتوای یکتا و کاربرپسند: نکته بسیار مهم دیگری که در سئو وبسایت اهمیت بسیاری دارد محتواست. یک محتوای خوب محتوایی است که کپی و تکراری نباشد، جملات و عبارات آن قابل فهم و روان باشند، نکات نگارشی به درستی رعایت شده باشد، کلمات کلیدی در آن بکار رفته باشد، مرتبط با موضوع سایت باشد. محتوایی که کمتر از ۵۰۰ کاراکتر باشد یک مقاله محسوب نمی گردد و بیشتر از ۱۵۰۰ کاراکتر نیز برای کاربر خسته کننده است. موتورهای جستجوگر از طریق محتوا و کلمات کلیدی موجود در آن می توانند موضوع صفحه و سایت را تشخیص دهند به همین جهت باید کلمات کلیدی در آن استفاده شده باشد.

لینک دهی: ترفند تاثیرگذار دیگری که برای سئو وب سایت خود می توانید از آن استفاده کنید لینک دادن به سایر سایت های است که محتوای مرتبط با سایت شما دارند. این کار برای رشد وب سایت شما بسیار ضروری است، زیرا لینک دهی به سایت هایی که معتبر هستند و امتیاز بالایی دارند ترافیک زیادی را وارد سایت مقابل کند و این موضوع باعث می شود گوگل سایت شما را با ارزش بداند و با سایت های معتبر دیگر مقایسه نماید. اگر این سایت ها نیز در مقابل به شما لینک دهند نیز ارزش سایت بالا رفته و از گوگل رتبه خوبی دریافت خواهید کرد.

گروه سئو اسمارت یکی از بهترین آژانس ها برای انجام کارهایی از قبیل سئو وب سایت، بازاریابی دیجیتال و اینترنتی، خرید بک لینک و… می باشد و شما را در راه رسیدن به موفقیت و کسب درآمد بیشتر یاری میکند و آماده ارائه خدمات به شما می باشد. برای برقراری ارتباط با گروه سئو اسمارت میتوانید با شماره های داخل صفحه با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست