در ابتدا بهتر است بدانیم کلمه سئو به از کجا آمده و به چه معنی است، این کلمه مخفف کلمه لاتینSearch Engine Optimization است و به معنی بهینه سازی برای موتور جستجوگر است. سئو مجموعه ای از کارها است که سایت شما را در جستجو به رتبه بالایی می رساند و موجب بازدید بالا و محبوبیت سایت شما درمیان کاربران می شود.

بهتر است بدانید سئو نيازمند دانش و علم می باشد و همواره باید این دانش را بروز نگاه دارید زیرا موتور‌هاي جستجو با تغيير مداوم الگوريتم‌های خود موجب تغییر رتبه سایت شما می شود و شما تنها با بروز رسانی سایت طبق الگوریتم های جدید گوگل می توانید رتبه خود را حفظ نمایید. رتبه‌بندی گوگل بيش از ۲۰۰ معيار دارد که یک سئوکار خوب باید از انها اطلاع داشته باشد و آنها را به بهترین شکل بر روی سایت پیاده نمایید.

هدف سئو :
هدف سئو کمک به سایت شما برای بدست آوردن بالاترین جایگاه در نتايج جستجوگرها می باشد و در نتیجه بازدید کاربران از سایت شما بالا رفته و در نتیجه کسب و کار شما رونق خواهد گرفت. باید بدانید بسته به کلمه کلیذی و رقبا شما ممکن است سئو هفته‌ها يا ماه‌ها طول بکشد و در این مدت باید بسیار صبور بوده و سئو اصولی را پیاده سازی نمایید. البته راه هایی برای سریعتر رسیدن به نتایج بالا جستجو هم وجود دارد ولی این کارها نتیجه کوتاه مدت داشته و در آینده سایت شما را دچار جریمه از طرف جستجوگرها خواهد کرد.

اهداف سئو :

  • بالا بردن بازدید وب سایت
  • برند سازی
  • رونق به کسب و کار شما و دیده شدن محصولات و خدمات شما
  • افزایش رتبه در جستجو گوگل
  • بهترین ابزار برای تبلیغات

در ادامه برخی از واژه های سئو را برای شما توضیح خواهیم داد

سئو داخلی On Page SEO
سئو داخلی مجموعه کارهایی است که درون سایت انجام می شود مانند لینک داخلی ، بهینه سازی کدها ، بهینه سازی محتوا ، افزایش سرعت و بسیاری موارد دیگر که بسیار مهم هستند.

سئو بیرونی Off Page SEO
این نوع سئو شامل کارهایی است که خارج از سایت انجام می شود مانند بک لینک ، برند سازی و بسیاری موارد دیگر.این دو فاکتور در کنار هم می توانند یک سئو خوب و اصولی را ایجاد نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست