قیمت سئو میزان هزینه ای است که کارشناس سئو در ازای خدمات، زمان و علمی که برای بهینه سازی سایت شما در اختیارتان قرار میدهد، درخواست می کند، سئو سایت قیمت متفاوتی دارد، اختلاف قیمت سئو سایت تحت تاثیرعواملی زیادی است که در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم. سئو سایت بازگشت سریع سرمایه است به همین دلیل مدیران شرکت ها برای افزایش آمار فروش و درآمدشان حاضر به پرداخت هر هزینه ای هستند ، صاحبان وبسایت برای بهره وری از سایتان و پیدا کردن مشتری های هدفمند از طریق موتور های گوگل مجبور به سئو سایت هستند، سایت بدون بازدید چه فایده ای دارد؟ داشتن یک وبسایت در دنیای رقابتی کسب و کارها اینترنتی به این معنی نیست که به طور خودکار مشتری را به سمت شما بکشاند، سئو یک واقعیت در معرفی و هدایت مشتری است، پیدا نشدن سایت توسط موتور های جستجوگر می تواند نقطه ضعف اصلی سایت و کسب و کار شما باشد، اگر سایت شما در جستجو بالا نباشد، داشتن وبسایت عملا برابر نداشتن است.

بدون شک هر کسب وکاری لازم است هزینه ای را برای صرف تبلیغات گوگل و سئو سایت در نظر گیرد، سرمایه گذاری بر روی سایت بسیار ارزشمند و آینده دار است، گوگل بهترین روش برای معرفی محصول، خدمات و برند سازی است، بر اساس تحقیقات مشخص شده حدود ۶۵ درصد از افرادی که به دنبال یک محصول یا خدمات می گردند، همان لحظه در گوگل جستجو می کنند، اگر وبسایت شما در میان جستجو ها پیدا نشود مشتری ها با دیگر سایت ها (رقیبان) ارتباط بر قرار می کنند، قیمت سئو تا حد زیادی متفاوت است و درک اینکه چه چیز هایی باعث افزایش قیمت سئو می شود برای مشتری ها دشوار است، هنگام تعیین هزینه سئو سایت لازم است مشاوره و تحقیقات کاملی توسط مسئول سئو از سایت شما انجام شود، این تحقیقات شامل موارد ذیل هستند:

وبسایت شما در حال حاضر کجاست ؟

می خواهید کجا باشد؟

چقدر زمان در نظر دارید؟

هنگامی که شما با مسئول سئو برای بستن قرار داد سئو وارد مذاکره می شود، مسئول سئو ابتدا زیرساخت های سایت، بخش بندی ها، کلمات کلیدی و غیره را بررسی می کند و شما را در جریان ایراد ها و مواردی که برای سئو سایت شما مضر و مفید هستند قرار می دهد، سپس به شما در انتخاب کلمه ای که بالاترین آمار جستجو توسط مشتری های شما را دارد کمک میکنند، و برای هر کلمه قیمت جداگانه ای تعیین می کند، سپس رتبه کنونی سایت شما را ارزیابی می کند، بعد از آن سایت های رقیب را مورد بررسی قرار میدهد، این موارد اصلی ترین فرایند هنگام تعیین قیمت توسط سئوکار هستند.

قرار داد های سئو بر اساس مدت زمانی و شرایط پرداخت متفاوت است که در ادامه نمونه هایی از قرار داد های سئو را توضیح می دهیم:

سئو تضمینی: قرار داد سئو تضمینی به معنی برد برد کار گذار و مشتری است، برای مثال شما قرار داد سئو بر روی کلمه ی دوربین بسته اید و تاریخی برای تحویل پروژه مشخص کرده اید، اگر در زمان موعد کلمه ی دوربین در صفحه ی اول نباشد، سئوکار مجبور است تمام مبلغ یا درصد بالایی از مبلغ همانطور که در قرارداد ذکر شده است را به مشتری بر گرداند، بدون شک سئو تضمینی بیشتر به نفع مشتری است با این وجود عده ای از سئوکارها و شرکت های سئو که به کار خود و نتیجه ای که می گیرند ایمان دارند حاضر به بستن قرار داد سئو تضمینی هستند، سئو تضمینی به دلیل ریسکش قیمت بالایی دارد.

سئو و نگهداری سایت ماهانه : در این مدل مشتری در ازای خدماتی که مسئول سئو برای سایت انجام میدهد ماهانه هزینه ای را پرداخت می کنید، خدمات سئو ماهانه شامله نگهداری ، تجزیه و تحلیل منظم سایت، بهبود و تولید محتوای سایت، ساخت لینک های جدید، تحقیق بر روی کلید واژه های موجود در سایت هستند.

سئو قیمت ثایت : خدمات نظیر بک لینک، تولید محتوا، کلمات کلیدی و غیره که برای تمام مشتری ها با هر کلمه ای یکی هستند، در این قرار داد رتبه ای که سایت قرار است کسب کند ذکر نمی شود و احتمال رشد رتبه ی سایت شما تضمین نمی شود، در سئو قیمت ثابت هنگام شروع قرار داد مبلغ به حساب سئوکار واریز می شود و خدمات تا انتهای زمانی که در قرار داد ذکر شده است ادامه دارد. قیمت سئو ثایت مقرون به صرفه تعیین می شود.

هنگام بستن قرار داد سئو مشتری به چه نکاتی توجه کند :

 • رزومه ی مسئول سئو یا رزومه ی شرکت
 • زمان درخواستی سئو کار ( جریمه گوگل)
 • قیمت سئو
 • روش بهینه سازی سایت (روش سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه، سئو کلاه خاکستری)

ممکن است به این فکر کرده باشید که کارهای سئو سایت خود را خودتان انجام دهد، بهتر است بدانید سئو علمی وسیع، ناپایدار و زمانگیر است، علم سئو طبق آبدیت هایی گوگل پیوسته درحال تعییر است، علم سئو دارای رازها و اصولی است که هرگز کسی فاش نمی کند و فقط توسط تجربه کسب می شود، بنابراین برای رسیدن سریعتر به نتیجه ی دلخواه لازم است کار را به سئو کار حرفه ای بسپارید.
عوامل تعیین میزان سختی و آسانی سئو سایت :

 • آیا وبسایت شما قدیمی است ؟
 • آیا وبسایت شما توسط گوگل مجازات شده و رتبه ی خود را از دست داده ؟
 • رقیبان شما کدام سایت ها هستند؟
 • چند کلمه را هدف قرار داده اید؟

هزینه سئو و خدمات معمولا برای سایت قدیمی مناسبتر از سایت با دامنه جدید است، سایت های قدیمی برای گوگل مورد اعتماد تر هستند و با تلاش اندکی به افزایش رتبه ی چشم گیری دست می یابند، اکثر سایت های جدید برای رسیدن به رتبه ی دلخواه لازم است روند توسعه لینک برنامه ریزی شده را طی نماید تا با گذشت زمان و تلاش زیاد به رتبه ی دلخواه برسد. مجازات گوگل و شدت مجازات بر احتمال برگشت رتبه ی سایت تاثیر گذار است، بعضی از سایت های جریمه شده به راحتی برگشت پیدا می کنند اما بعضی موارد تبدیل به یک چالش می شوند و هرگز دوباره رشد نمی کنند، سایت هایی که به شدت مجازات می شوند مانند مهره های سوخته هستند پس وبسایت مجازات شده را رها و سایت جدیدی را راه اندازی کنید.

خدماتی که سئو کاران هنگام بهینه سازی سایت می توانند ارائه دهد شامل :

 • استفاده از تگ های Titel و Description
 • ایجاد و ثبت sitemap
 • بهینه سازی سایت با موبایل
 • تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل
 • راه اندازی نقشه سایت وب سایت
 • بهینه سازی تصاویر سایت
 • تنظیم صفحه error 404
 • طرح های تگ HTML
 • وبلاگ نویسی
 • بازسازی و بهینه سازی لینک های داخلی وخارجی
 • ارتقاء محتوای مرتبط
 • معرفی سایت در شبکه های اجتماعی
 • مدریت در تمامی جستجوگر های تصویر، ویدئو، نقشه
 • گزارش گیری هفتگی و ماهانه
 • کنترل آمار بازدید سایت

قیمت گذاری بهینه سازی و سئو هر کلمه فرایند پیچیده ای است که تحت تاثیر عوامل زیادی است، قیمت های کلمات به شدت متفاوت است، پیشنهاد می کنم هنگام سرمایه گذاری بر روی سئو فریب قیمت های پایین بعضی شرکت های سئو را نخورید و در مورد نحوه ی مدیرت پروژه، ردیابی، ساخت لینک، تولید محتوا اطلاعات کامل را حاصل کنید تا از انتخابتان پشیمان نشوید.

سخترین بخش برای مدیران سایت، اعتماد کردن به مسئول سئو است، پیدا کردن سئو کار حرفه ای و قابل اعتماد می تواند یک کابوس باشد، تصور کنید سئو کاری بعد از بررسی سایت شما قیمتی را تعیین کرده باشد و سئو کار دیگر ۳ برابر نفر قبل تعیین هزینه کند، عموما کسی انتخاب می شود که قیمت پایینتری را اعلام کرده است، اما پس از بستن قرار داد و شروع کار این فکر ذهن شما رو درگیر خواهد کرد که آیا انتخاب درستی داشته اید؟ دلیل اختلاف قیمت چیست؟ آیا وقتتان در حال هدر رفتن است؟ ممکن است ساییتان آسیب ببیند؟ درگیر شدن با این سوال ها ذهن شما را مشغول خواهد کرد، بنابراین هنگام بستن قرار داد سئو فقط قیمت را مد نظر قرار ندهید و بر روی خدمات، نحوه ی اجرا و رزومه ی کاری تمرکز بیشتری داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست