هزینه سئو یکی از مهمترین فاکتورهای مدیران سایت برای انتخاب شرکت سئو می باشد. ما در تیم حرفه ای سئو اسمارت برای رفاه حال مشتریان و با استفاده از کارشناسان متبحر هزینه سئو سایت را به حداقل رسانده ایم. رضایتمندی مشتری از خدمات تیم ما نقطه قوت آژانس سئو اسمارت می باشد.

برای سئو یک سایت چه مقدار می بایست هزینه کرد؟ هزینه سئو یک سایت به فاکتورهای مختلفی وابسته است. برای مثال این که چه کارهایی قبلا بر روی سایت انجام شده است؟ یا اینکه چه منابع درون سازمانی برای سئو در دسترس است؟ کسب و کار مورد نظر چقدر رقابتی است؟ و در کل هدف از سئو سایت چیست؟ پاسخ به تمام این سوال ها مشخص می کند که هزینه سئو سایت شما چقدر است. با توجه به اینکه فاکتورهای مختلف و زیادی در هزینه سئو تاثیرگذارند نمی توان قیمت مشخصی برای آن در نظر گرفت. هر چقدر زمان و عملیاتی که بر روی سایت به جهت بهینه سازی آن انجام داده می شود بیشتر باشد هزینه آن نیز افزایش پیدا می کند، برای فرآیند بهینه سازی سایت شما ممکن است شرکت سئو با توجه به نیاز وب سایت یک سئوکار را بکار گیرد یا بیشتر، همچنین بسته به موقعیت و رقبای سایتتان ممکن است دو ماه یا بیشتر طول بکشد تا به نتیجه مورد نظر برسد. این شرکت برای بکارگیری کارمندان بیشتر و زمان بیشتری که روی سایت شما فعالیت می کند، هزینه هایی را باید بپردازد که همان هزینه سئو سایت می باشد. بنابراین هزینه سئو سایت به طور کلی به دو عامل زمان و نوع فرآیند بهینه سازی مربوط به هر سایت دارای هزینه های متفاوتی می باشد که کارشناسان سئو آن را تعیین می کنند.

هزینه سئو

اهمیت سئو سایت
براساس تحقیقات انجام شده بیش از نیمی از بازدید یک وب سایت از طریق موتورهای جستجو تامین می شوند. این یعنی تعداد افراد بیشتری وارد سایت شما می شوند از طریق جستجو در گوگل و مشاهده سایت شما در نتایج جستجو و کلیک بر روی سایتتان می باشد. رمز موفقیت کسب و کار شما در این است که تعداد بازدید کنندگان سایت بیشتر شود پس باید کاری کنید تا سایتتان همیشه در صفحه اول گوگل نمایش داده شود. برای رسیدن به این منظور باید سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه نمایید. به طور کلی سئو یک کانال بازاریابی خوب برای سایت شماست، البته می بایست برای گرفتن نتیجه مطلوب بررسی و ارزیابی هایی را انجام دهید تا متوجه شوید سایتتان نیازمند چه مقدار هزینه می باشد.

عوامل تاثیر گذار در هزینه سئو

سابقه دامنه:
می بایست مراقب تاریخ انقضای دامنه سایت خود باشید، اگر دامنه سایت منقضی شود تمام زحماتی که قبلا برای آن کشیده اید از بین می رود. همچنین دامنه ای که به تازگی تاسیس شده است به اندازه کافی بازدید کننده ندارد، پس می بایست فعالیت های سئو مانند تولید محتوای مناسب و استفاده از کلمات کلیدی بر روی آن صورت گیرد تا بتواند مخاطبان زیادی را جذب نماید. اما دامنه ای که مدت هاست ایجاد شده و دارای مطالب و مقالات متعددی می باشد به فعالیت کمتری برای بهینه سازی نیاز دارد و هزینه سئو آن نیز کمتر می باشد.

کدنویسی سایت و رعایت اصول سئو در آن:
کدنویسی یک وب سایت مشخص کننده ساختار سایت برای موتورهای جستجو می باشد و در صورتی که کدنویسی سایت به صورت دقیق و اصولی انجام نشود گوگل درک غلطی از آن خواهد داشت و به راحتی نمی تواند موضوع آن را تشخیص داده و سایت را به کاربر نمایش دهد. نحوه کدنویسی باید برای موتورهای جستجو بهینه شده باشد به صورتی که تمام قسمت ها و صفحات سایت برای موتورهای جستحو قابل تشخیص باشند. انجام چنین کارهایی برای سئوکار سایت زمان بر بوده بنابراین شامل هزینه سئو می شود.

کلمات کلیدی مورد نظر و میزان رقابت آن ها:
این کلمات و عبارات کلیدی هستند که به افراد اجازه می دهند سایت شما را از طریق موتورهای جستجو پیدا کنند، در صورتی که کلمات کلیدی مناسب را در محتوای سایت خود به کار برده باشید سایت برای موتورهای جستجو بهینه شده و راحت تر می تواند هنگامی که فردی در گوگل کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ می کند سایت را به او نشان دهد. اما سایتی که قبلا در آن از کلمات کلیدی استفاده شده ولی به علت صحیح نبودن آن موفق به بهینه سازی نشده است می تواند سریع تر به نتیجه مثبت برسد و هزینه سئو آن نیز پایین تر خواهد بود تا سایتی که دارای کلمه کلیدی نبوده یا کلمات کلیدی آن رقبای فراوانی دارند.

قدرت رقبا:
در پروسه سئو سایت می بایست قبل از شروع پروسه رقبای خود را در زمینه شغلی مورد نظر آنالیز نمایید. این کار باعث می شود که متوجه شوید سختی کلمه کلیدی شما چقدر است و اینکه چه اندازه نیرو و فعالیت لازم است تا به هدف رسید. بررسی سایت رقبا نیز شامل موارد متعددی می شود که به آیتم های داخلی و خارجی سایت برمی گردد. بررسی سایت رقبا برای سئو می بایست شامل شناخت سایت های رقبا، آنالیز سئو سایت آن ها، بررسی محتوای این سایت ها، بررسی کلمات کلیدی سئو شده، بررسی لینک های ورودی یا بک لینک ها، میزان حضور در شبکه های اجتماعی، بررسی نوع تبلیغات و همچنین سرعت سایت باشد.

تعداد رقبا:
به جز مواردی مانند محتوا، بک لینک ها، کلمات کلیدی و موارد دیگری که سایت های رقیب برای بالا بردن رتبه خود انجام داده اند تعداد این رقبا نیز اهمیت ویژه ای دارد. هرچه تعداد این رقبا بیشتر باشد کار شما نیز سخت تر خواهد شد. قطعا شرکت های زیادی وجود دارند که کلمات کلیدی مورد نظر شما را هدفی برای رسیدن به صفحه اول و رتبه بالاتر در گوگل قرار داده اند بنابراین چنین سایت هایی برای یک رقابت سخت باید فعالیت بیشتر و بدین ترتیب هزینه سئو بیشتری بپردازند.

برای اطلاع از هزینه ها و تعرفه های سئو سایت خود می توانید از طریق راه های ارتباطی در سایت با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید. مشاوره در سئو اسمارت رایگان می باشد، کارشناسان ما در زمینه طراحی سایت، سئو سایت اختصاصی،افزایش رنک گوگل، هزینه سئو سایت هاو … می توانند شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست