دانستن این موضوع که چگونه در گوگل اول باشیم امری حیاتی برای تجارت شما در دنیای مجازی است. متاسفانه بسیاری از مردم نمیدانند که چگونه شما را در دنیای مجازی پیدا کنند به همین خاطر است که شما باید در صفحه اول گوگل قرار بگیرید.

قرار گرفتن نام تجاری شما در صفحه اول گوگل، مزایای حرفه ای و شخصی بسیاری برای شما و تجارتتان خواهد داشت. اگر نام تجاری و یا کلمه کلیدی مربوط به خود را در گوگل جست و جو نکرده اید، بهتر است همین حالا این کار را انجام دهید تا وضعیت خود را در گوگل مورد بررسی قرار دهید.

اینکه اکثر کسب و کارها نمیدانند چه طور باید اولین نفر در لیست گوگل باشند امری طبیعی است، زیرا رسیدن به این هدف آسان نیست و نیاز به دانش و تخصص دارد.

دلیل دیگر اهمیت گوگل به این خاطر است که غالب مشتریان هدف شما، برای بدست آوردن اطلاعات در مورد نیاز خود و خدمات تجاری به گوگل مراجعه می کنند و اطلاعات خود را از آنجا تهیه می کنند.

روزانه حدود ۸۰ میلیون کلمه و نام تجاری در گوگل جست و جو می شود. با توجه به این آمار، شما باید در گوگل اول باشید تا مشتریان بیشتری را جذب کنید.

باید بدانید که محتویات سایت شما نقش بسزایی در موفقیت شما دارد. ایجاد محتوای با ارزش و مطابق بر خدمات شما، تضمینی موفقیت فعالیت های شما در گوگل است. ۷۵ درصد از کاربران، صفحات با محتوای ضعیف و نا مرتبط را ترک می کنند. بنابراین ایجاد محتوای مرتبط و قوی یک ضرورت است.

در ادامه، نکاتی را بیان می کنیم که به ما نشان می دهد چگونه در گوگل اول باشیم.

نام دامنه شما
نام دامنه قوی ترین اهرمی است که شما برای موفقیت دارید. گوگل اهمیت زیادی برای نام دامنه قائل می شود. بنابراین اگر نامی مرتبط با تجارتتان انتخاب کنید و یا بخشی از کلمات کلیدی خود را در نام دامنه جای دهید، به نتیجه بهتر و سریع تری دست پیدا خواهید کرد.

در زمان خرید و ثبت دامنه تجاریتان، به خاطر داشته باشید که نام تجاریتان را با تمام پسوند های پر کاربرد مانند .com، .ir ، و .net ثبت کنید. با این کار کسی نمیتواند نام تجاری مشابه شما داشته باشد.

نام خود را در مکان های کلیدی در سراسر سایت قرار دهید
در بخش header سایت ودر محتوای سایت، باید نام و کلمه کلیدی های مرتبط شما وجود داشته باشد. زمانی که رباط های گوگل به سایت مراجعه میکنند، به دنبال نام های پر تکرار و چگونگی تکرار آنها هستند و بر همین اساس سایت شما را دسته بندی می کنند و در گوگل نمایش می دهند. اگر شما هرگز از نام تجاری و کلمه کلیدی خود، درسایت استفاده نکنید این رباط ها نمی توانند بدرستی کار کنند و در نتیجه سایت با کلمات نا مناسب در لیست گوگل قرار می گیرد، و کاربران هدف خود را از دست می دهید. این یکی از مهمترین کارهایی است باید انجام دهید.پس این مرحله را فراموش نکنید.

رعایت این نکات کار سختی نیست. تعجب آور است که “چگونه در گوگل اول باشیم؟” مهمترین سوال کاربران در گوگل است، اما فقط تعداد کمی از کابران به نکات گفته شده عمل می کنند.

یکی از بهترین کارهایی که میتوانید انجام دهید، نوشتن بیوگرافی برای سایت است. یک بیوگرافی کوتاه برای معرفی خود وسایتتان بنویسید و کلمات کلیدی خود را در آن به کار ببرید.

نام تجاری و کلمات کلیدی را به عنوان نام صفحات سایت قرار دهید. به عنوان مثال به جای ایجاد صفحه ای با نام about، صفحه ای با نام about + your name بسازید. اما در به کار بردن کلمات تجاری زیاده روی نکنید. گوگل هر روز در حال بهینه سازی الگوریتم های خود است، و اگر شما به طور غیر متعارف و بیش ازحد کلمات کلیدی را تکرار کنید، گوگل این موضوع را متوجه می شود و رتبه سایت شما را کاهش می دهد. بنابراین به ذکر نام و کلمه کلیدی در چند مکان کلیدی و مهم و با محتویات مرتبط در سایت اکتفا کنید و رفتاری طبیعی داشته باشید.

ایجاد مقالاتی با محتوای قوی و کلمات کلیدی فراوان
یکی دیگر از نکات ارزشمند برای فهمیدن این که چگونه در گوگل اول باشیم، ایجاد مقاله و محتوای مفید است. این مقالات علاوه بر محتوای خوب باید تعداد زیادی از کلمات کلیدی شما را در برگیرد. اگر شما بتوانید هر روز محتوا و مقالات مناسب را درسایت قرار دهید، روند رشد سایت شما سریع تر خواهد شد. قرار دادن بیوگرافی مناسب به تنهایی موفقیت شما را تضمین نمی کند. باید ترکیبی از بیوگرافی مناسب و تولید محتوای قوی را داشته باشید تا راه موفقیت شما آسان تر شود.

ایجاد لینک در سایت خود و سایت های دیگر
ایجاد لینک و بک لینک یکی از راه های مفید برای گسترش نام تجاری در فضای مجازی است. زمانی که شما وارد رقابت در فضای مجازی و بین رقبای خود می شوید، هر لینک و بک لینکی که به سایت شما مربوط شود، یک رای به نفع شما در گوگل ثبت می کند.هرچه آرا شما بیشتر باشد به نفع شماست. اگر رقبای زیاد و قوی دارید، این راه شما را کمک می کند تا در عرصه رقابت موفق ترعمل کنید.

یکی دیگر از عوامل مهم در ایجاد بک لینک، اعتبار لینک هاست. هر چه سایت ها و دامنه هایی با اعتبار بالاتر را برای ایجاد بک لینک ها انتخاب کنید، اعتبار بک لینک شما هم افزایش می یابد.

راه دیگر برای ایجاد بک لینک های قوی استفاده از شبکه های اجتماعی است. شبکه های اجتماعی معروف و پر کاربرد، دارای اعتبار خیلی زیادی هستند و شما حتما باید لینک سایت خود را در این شبکه ها ایجاد کنید. نمونه ای از این شبکه ها در لیست زیر معرفی شده اند:

  • Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google Plus
  • Flickr
  • YouTube

این ها لینک های بسیار معتبر و رایگانی هستند که به طور مرتب توسط گوگل برای ایجاد نتایج جست و جو، آنالیز می شوند.

سئو اسمارت امیدوار است مقاله چگونه در گوگل اول باشیم برای شما مفید بوده باشد. شما می توانید برای اینکه در گوگل اول باشید از خدمات سئو اسمارت استفاده نموده و به کسب و کار خود رونق بخشید. برای ارتباط با کارشناسان سئو ما می توانید از طریق شماره های موجود در سایت به آنها تماس حاصل نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست